صدها اکانت ایرانی از فیسبوک حذف شد!

چند روز پیش فیسبوک اعلام کرد که صدها هزار از اکانت کاربران خود که متعلق به ایران، روسیه و مقدونیه بوده را حذف کرده است. دلیل اصلی حذف اکانت ها رفتارهای مشکوک از طرف این دسته از کاربران بوده است.
 
بر طبق آمار اعلام شده حدود2632 اکانت از فیسبوک و اینستاگرام حذف شده است که از این تعداد حدود 513 اکانت ایرانی و حدود 1907 اکانت روسی بوده است. با توجه به این بیانیه این اکانت ها به خاطر محتوا حذف نشده اند بلکه به خاطر رفتارهای مشکوک و غیر قابل اعتماد مورد بررسی و حدف شده اند.
 
 فیسبوک مدعی است اکانت های منتسب به ایران خود را به عنوان نماینده گروه های سیاسی و رسانه های دیگر جا زده اند تا روی دیدگاه های شهروندان در خاورمیانه و شمال آفریقا تاثیرات دلخواه بر جا بگذارند.
 
شبکه های اجتماعی در سال های اخیر به علت عدم تعهد به مسایل افراطی بسیار مورد انتقاد قرار گرفته اند به همین علت این پلتفرم ها به تازگی در مقابل اکانت های مشکوک و غیر قابل اعتماد بررسی های بیشتری انجام میدهند و اقدامات لازم در این زمینه را با دقت بیشتری اعمال می کنند. 
 
در همین راستا واتس اپ به زودی قابلیت جدیدی را اضافه خواهد کرد که با اخبار جعلی مقابله می‌کند. بر اساس این ویژگی کاربر می‌تواند از میزان ارسال یک پیغام آگاه شده تا بهتر بتواند درباره‌ی‌ این پیام قضاوت کند. 
 
منبع: رویترز
 
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time