حساب گوگل خود را پس از مرگ زنده نگه دارید

شاید بخواهید پس از مرگ عکس های خود را به اشتراک بگذارید.گوگل برای شما برنامه ای ریخته تا حتی پس از مرگ هم بتوانید حساب خود در گوگل را مدیریت کنید.همراه ما باشید.

این قابلیت با استفاده از ویژگی Inactive manager انجام می شود.

شاید این فکر ناخوشایندی باشد اما به هرحال اتفاقی است که می افتد و شاید بخواهید اکانتی داشته باشید که تمایل دارید ان اطلاعات باقی بماند.

Inactive Account Manager همان چیزی است که آن را به عنوان "تغییر وضعیت به حالت مرده" تلقی می‌کنند. از این رو چنانچه تا یک مدت زمان X که خود تعیین کرده‌اید، وارد حساب گوگل خود نشوید سرورهای گوگل به طور خودکار داده‌های مورد نظر شما را با افراد انتخابی شما به اشتراک می‌گذارند. ضمن این که می‌توانند بنا بر خواسته‌ی شما، حساب کاربری را پس از مدت زمان X حذف کنند.

به این ترتیب می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مواردی مثل عکس‌های خانوادگی ذخیره شده در Google Photos در دسترس خانواده‌ی شما قرار می‌گیرند، همسر شما برای مدیریت کسب و کار می‌تواند به اطلاعات تماس شما دسترسی کامل پیدا کند یا فرد مورد نظرتان به حساب شما پس از مرگ یا ناتوانی فیزیکی دسترسی خواهد داشت.

https://www.google.com/settings/account/inactive

اول باید وارد سایت شوید و login کنید 

سپس به بخش setup بروید.

تمامی تنظیمات در همین صفحه قرار دارند که جداگانه هر بخش را بررسی می کنیم.

این قسمت که شماره وارد کنید و هم چنین یک ایمیل دیگری که اگر استفاده مدام دارید. دو مرحله ی بعدی یم مهلت زمانی تعیین باید بکنید.

این مهلت زمانی حداقل ۳ ماهه و حداکثر ۱۸ ماهه است.

در مرحله‌ی بعد که Notify contacts and share data است، دو بخش adding trusted contacts وSet auto-response in Gmail وجود دارد. شما می‌توانید تا ۱۰ تماس مورد اعتماد خود را در این قسمت وارد کرده و درجه‌ی میزان دسترسی هر یک را مشخص کنید. برای افزودن اطلاعات تماس روی گزینه‌ی Add trusted contact کلیک کنید.

سپس آدرس ایمیل‌های آن‌ها را وارد کنید. چنانچه می‌خواهید مشخص کنید که چه اطلاعاتی با فرد انتخاب شده به اشتراک گذاشته شود گزینه یShare my data with this contact را با چک‌مارک فعال کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.

باید مشخص کنید که کدام بخش از اطلاعات شما با آن‌ها به اشتراک گذاشته شود.

سپس در مرحله ی بعد باید پیامی را بنویسید که این گزینه اختیاری نیست و باید انجام شود. و سپس save را کلیک می کنید.

اگر هم بخواهید می توانید یک پیام را به تمامی مخاطبان گوگل خود بفرستید .به طور مثال فکر کنید یک کسب و کار کوچک داشته‌اید که از طریق جیمیل سفارش‌های مربوط به آن را دریافت می‌کردید. در این حالت می‌توانید یک سیستم پاسخ گوی خودکار راه‌اندازی کنید که به مشتریان اطلاع دهد این کسب و کار به دلیل فوت شما! تعطیل شده است.

مهمترین مرحله: مشخص کردن اینکه حساب گوگل شما پس از یک مدت زمان معین پاک شود.

پس از این که تمام گزینه‌ها را انتخاب کردید ، برای فهرست مورد اعتماد خود یادداشت نوشتید و متن پاسخ خودکار ایمیل‌های ارسالی را آماده کردید، روی دکمه Enable کلیک کنید تا فرآیند راه‌اندازی تکمیل شود.در صورت کامل شدن روند، صفحه نمایش به این شکل ظاهر خواهد شد:

در صورتی که بخواهید، می‌توانید گزینه‌ی ایمیل یادآوری را غیر فعال کنید. اما فعال بودن این گزینه مفید خواهد بود. چرا که با یادآوری آن می‌توانید به بخش ویرایش تنظیمات وارد شوید و در صورت تمایل، این تنظیمات را غیرفعال کنید.

 

 

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time