نفوذ به الگوهای قفل صفحه

هکرها می ‏توانند قفل الگویی روی دستگاه‏های اندروید را در پنج تلاش باز کنند. اگر شما با الگوی قفل گوشی اندروید خود احساس امنیت می‏ کنید، باید تجدید نظری در این موضوع کنید.
یک گروه از محققان دانشگاه لنکستر در شمال غربی در چین و دانشگاه بَث، دریافتند که سیستم الگوی اندروید می ‏تواند تنها با پنج تلاش شکسته شود. آنچه بیشتر ذهن را درگیر می‏ کند این است که طبق ادعای این متخصصان امنیتی، هرچه از الگوی پیچیده‏ تری استفاده شود، شکستن آن آسان‏ تر خواهد بود.
 
قفل الگویی یک اقدام امنیتی مورد استفاده برای محافظت از دستگاه‏های تلفن همراه است. با وجود شیوع اسکنر اثرانگشت در گوشی ‏های اندروید که به تازگی راه ‏اندازی شده، بسیاری از مردم هنوز آن را به‌عنوان یک جایگزین برای پین‏ کد می‏ دانند، زیرا آن را برای به خاطر سپردن و ورود به دستگاه‏های خود آسان‏تر در ذهن خواهند داشت. کاربران برای دسترسی به تلفن همراهشان، پنج تلاش برای کشیدن الگوی صحیح دارند قبل از اینکه صفحه گوشی دومرتبه قفل شود. با استفاده از یک نرم ‏افزار از الگوریتم ‏های پیچیده، محققان قادر به شکستن کدها از طریق فیلمبرداری و تجزیه و تحلیل حرکات نوک انگشتان و موقعیت دستگاه شدند. محققان از 120 الگوی منحصربه‌فرد که از کاربران مختلف جمع آوری شده بود استفاده کرده و قادر به کشف کردن بیش از 95 درصد از الگوها، تنها در پنج تلاش شدند. محققان نگرانی خود را از اینکه این روش می‏تواند از سوی دزدها به‌منظور دستیابی به تلفن‏های به‏ سرقت‏ رفته و به دست آوردن اطلاعات شخصی استفاده شود، ابراز کردند.
 
مهاجمان می‌توانند از این الگوریتم در یک اتاق، داخل یک کافه شلوغ یا یک رستوران استفاده کنند و مهاجم می‏تواند تظاهر به استفاده از تلفن خود کند درحالی‌که مخفیانه از گوشی یک قربانی بی‏گناه فیلمبرداری می‏کند. دکتر جنگ وانگ از دانشگاه لنکستر می‏گوید: قفل الگو یک روش حفاظت بسیار محبوب برای دستگاه‏های اندروید است. همانند قفل کردن دستگاه‏ها، مردم تمایل زیادی به استفاده از الگوهای پیچیده برای معاملات مالی مهم مانند بانکداری آنلاین و خرید دارند، زیرا تصور می‏ کنند این یک سیستم امن است. با این حال، یافته ‏های ما نشان می‏ دهد که استفاده از قفل الگو برای محافظت از اطلاعات حساس در واقع می‏تواند بسیار خطرناک باشد. این گروه همچنین متوجه شده است که الگوهای پیچیده راحت‏تر شکسته می ‏شوند، زیرا آنها گزینه ‏های ممکن را محدود می‏ کنند. یکی از محققان دانشگاه لنکستر همچنین افزوده است که حتی استفاده از الگوهای ایمنی کوتاه‏تر به جای آنهایی که پیچیده‏ تر هستند، می‏تواند امن ‏تر باشد.
منبع:دنیای اقتصاد

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time