برتری اپل با ناکامی سامسونگ در فروش نوت 7

اپل طی گزارشاتی ماه گذشته اعلام کرد که حدود 78.4 میلیارد دلار درآمد به واسطه فروش 78.3 میلیون آیفون کسب کرده است.این کمپانی بزرگ در سه ماه آخر سال 2016 نسبت به سه ماه مشابه در سال قبل رشد داشته است ،به صورتی که در سال گذشته حدود 74.8 میلیون دیوایس را فروخته است.

موسسه گارتنر بر این باور است که فروش اپل در سال 2016 چشم گیر بوده است و به طور کلی این شرکت حدود 17.9 درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است و توانسته با این آمار رتبه نخست را کسب کند.اپل نسبت به سال گذشته حدود 2.2 درصد رشد کرده است.

همچنین سامسونگ هم با فروش 76.8 میلیون دستگاه حدود 17.8 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد ،این در حالی است که اگر نوت 7 با شکست مواجه نمی شد سامسونگ مطمئنا رتبه نخست را به خود اختصاص می داد اما متاسفانه عدم فروش این مدل تاثیر به سزایی بر شرکت سامسونگ گذاشت.نه تنها اپل از شکست سامسونگ به رتبه خوبی دست پیدا کرد ،دیگر کمپانی ها نیز به رتبه ها و درآمد قابل قبول تری را نسبت به سال های قبل را به دست آوردند.

گارتنر می گوید که در مجموع، طی این سه ماهه، نزدیک به 432 میلیون موبایل هوشمند خریداری شد که رشدی 7 درصدی نسبت به 2015 را نشان می دهد. آمار فروش موبایل های هوشمند در سال کامل 2016 نیز به 1.5 میلیارد واحد می رسد که باز هم نشان دهنده رشدی 5 درصدی در قیاس با سال 2015 است.

در آخر این خبر هم به رشد سیستم عامل ها اشاره شده است که سیستم عامل گوگل حدودا روی 81.7 درصد از موبایل های فروخته شده در سه ماهه چهارم نصب شده و از آن جایی که تنها موبایل های آیفون قادر به اجرای iOS هستند تعداد نصب ها مشابه سهم آیفون است.

منبع:appleinsider

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time