مکالمه صوتی تلگرام به مرحله آزمایشی رسید

سرانجام مکالمه صوتی تلگرام به مرحله آزمایشی رسید.تماس صوتی بدون شک مهم‌ترین آپدیت تاریخ تلگرام به حساب خواهد آمد. ویژگی بسیار جذاب و کارآمدی که پس از مدت‌ها انتظار به مرحله‌ی آزمایش رسیده و احتمالا تا قبل از سال جدید در آپدیت بعدی این برنامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همراه ما باشید.

ویژگی بسیار مهمی که اپلیکیشن‌های بزرگ همچون واتساپ سال‌ها برای ارائه‌ی آن زمان صرف کردند حالا در زمان بسیار کوتاهی از تولد تلگرام به این اپلیکیشن خواهد آمد تا رقبای خود همچون اسکایپ، وایبر و واتس‌اپ را (حداقل برای کاربران ایرانی) به چالش بکشد.

این ویژگی لحظاتی پیش به آخرین نسخه‌ی بتای تلگرام اضافه شده و قابل دسترس است اما به دلیل آنکه فعالسازی آن بسیار پیچیده است بهتر است تا چند روز آینده و انتشار نسخه‌ی اصلی منتظر بمانید. با این حال آموزش فعالسازی در انتهای مطلب وجود دارد و در صورت تمایل می‌توانید از آن استفاده کنید.

 کدگذاری End To Endدر حال حاضر یکی از امن‌ترین روش‌های کدگذاری است که استفاده از آن در مکالمه‌ی صوتی تلگرام مطمئنا مورد توجه کاربران قرار خواهد گرفت. 

فعالسازی مکالمه صوتی در نسخه بتا

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد فعالسازی این ویژگی در نسخه بتا کمی پیچیده است و از آنجایی که هم شما و هم شخص مقابل باید این مراحل را انجام دهند شاید صبر کردن برای نسخه‌ی اصلی عاقلانه‌تر از انجام این مراحل باشد. اما بنا بر درخواست شما آموزش فعالسازی آن را به مطلب اضافه کردیم.

 اگر مایل به استفاده از این ویژگی در نسخه بتا هستید می‌توانید با مسئولیت خودتان، مراحل زیر را انجام دهید. برای این امر ابتدا باید آخرین نسخه بتا از تلگرام را دانلود کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید. 

نسخه بتا را نصب و با اکانت خود وارد آن شوید.

سپس به تنظیمات تلگرام مراجعه کنید و گزینه‌ی Switch Backend را لمس کنید.

پیغام نمایش داده شده را تایید کنید تا اپلیکیشن تلگرام یک بار باز و بسته شود.

بعد از اجرای مجدد از شما خواسته می‌شود تا دوباره وارد اکانت شوید. دقت داشته باشید که تلگرام اکنون و بعد از اجرای مجدد به سرور آزمایشی خود متصل شده است و حتی اگر شماره‌ی فعلی خود را وارد کنید اکانتی از شما یافت نشده و باید مجدد در برنامه و در سرور آزمایشی ثبت نام کنید.

بعد از گذر از این مرحله و ورود به تلگرام، با یک اکانت کاملا جدید بدون وجود مخاطبین، کانال‌ها و گروه‌ها مواجه خواهید شد و در عوض قابلیت تماس صوتی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. (این امر باعث حذف اکانت اصلی شما نخواهد شد و در واقع این اکانت جدید تنها در همین نسخه‌ی بتا از تلگرام نمایش داده می‌شود و در اپلیکیشن‌های دیگر، همچنان اکانت قبلی و اصلی شما آماده‌ی استفاده است. در صورت نیاز می‌توانید مجددا با مراجعه به بخش Switch Backend وضعیت اکانت خود در نسخه بتا را به حالت عادی بازگردانید.)

دقت داشته باشید برای استفاده از این ویژگی شخص مقابل شما نیز باید همین مراحل را انجام دهد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time