آیا سامسونگ سنسور اثر انگشت را حذف خواهد کرد؟!

 گوشی‌ هوشمند موتورولا آتریکس همراه با قابلیت اثر انگشت در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و از آن زمان قابلیت اثر انگشت بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت و همین مسئله باعث شد تا سازندگان گوشی های هوشمند به سرعت دیوایس های خود را به این قابلیت پیشرفته مجهز کنند.

به گونه ای که امروزه حتی گوشی های رده پایین هم به سنسور اثر انگشت مجهز شده اند.اما اکنون وارد عرصه جدید و نوینی شده ایم که نشان می دهد سازندگان گوشی های هوشمند تصمیم دارند که روند کاری خود را تغییر دهند و برای احراز هویت و باز کردن قفل های صفحه از سنسورهای جدید استفاده کنند.

همان طور که در شایعات قبلی آمده بود، به احتمال زیاد آیفون 8 به سنسور تشخیص چهره مجهز خواهد شد که نوید یک روش انقلابی در استفاده از سنسورهای بیومتریک را در گوشی‌های آینده می‌دهد.با استفاده از دوربین جلویی آیفون 8 امکان تشخیص چهره فراهم خواهد شد و همین مسئله به اپل کمک می کند تا سنسور اثر انگشت و دکمه فیزیکی را حذف کند. آیفون بعدی اپل که در دهمین سالگرد تولید این محصول معرفی خواهد شد، از یک نمایشگر با حاشیه‌ی بسیار کم بهره خواهد برد به‌طوری‌ که پنل جلویی دستگاه به‌طور کامل با صفحه‌نمایش پوشش داده شده است.

در همین راستا سامسونگ هم تصمیم گرفته است که سیستم تشخیص چهره را جایگزین سنسور اثر انگشت کند اما بر اساس شایعاتی که منتشر شده است این کمپانی تصمیم دارد در پرچم دار بعدی خود از این قابلیت استفاده کند و همچنان در گلکسی S8 از سنسور اثر انگشت استفاده خواهد کرد.اما پرچم دارهای جدید سامسونگ  به سنسور تشخیص عنبیه‌ی چشم هم مجهز خواهند شد. 

با این تفاسیر انتظار می رود در سال 2018 تغییرات اساس در گوشی های هوشمند رخ خواهد داد و عملیات احراز هویت روز به روز آسانتر خواهد شد

منبع:phonearena

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time