کارخانه های آینده در فضا ساخته می شوند!

در آینده نزدیک ساختارهایی در فضای اطراف زمین ساخته می شوند که می توان از آنها به عنوان کارخانجات شناور در فضا استفاده کرد.

نشریه علمی پاپیولار ساینس می نویسد: شرکتهای خصوصی بیشتری فضا را نشانه می روند. آنها در تلاشند تا دسترسی ارزان قیمت تر به مدار زمین را برای آن دسته از مدیران و تصمیم گیرندگان کارخانجات پیشگام در نوآوری فراهم آورند.

شرکت Bigelow Aerospace از جمله پیشتازان خصوصی فعال در این زمینه محسوب می شود که پیشنهاد داده از اقامتگاههای  انعطاف پذیرش به عنوان کارخانجاتی در فضای اطراف زمین بهره برداری شود.

این نگرش هیجان انگیز راه را برای توسعه دهندگان این فناوری هموارتر می کند. شرکتهایی همچون nScrypt که در زمینه طراحی و تولید چاپگرهای سلول بنیادین فعال است و یا Bioficial Organs که ارایه کننده جوهرهای مخصوص برای چاپگرهای  سه بعدی ساز محسوب می شود به فکر استفاده از فضا و ساختارهای فضایی اطراف زمین برای توسعه کسب و کارشنان افتاده اند.

این شرکتها تنها به ایده پردازی اکتفا نکرده اند تا جایی که قرار است در سال ۲۰۱۹ پروژه هیجان انگیز تولید وصله های قلبی را در ایستگاه فضایی بین المللی دنبال کنند. چاپگری که این ساختارهای حساس را تولید می کند سوار بر یک راکت تجاری به این ایستگاه مداری منتقل خواهد شد.

در این میان فاکتور هزینه همواره تأثیرگذار بوده است اما نگاهی به گذشته نشان می دهد هزینه ها در حال کاهش است. هزینه ارسال یک کیلوگرم محموله به مدار زمین در عصر شاتل ها ۳۰ هزار دلار بود اما این رقم در حال حاضر ۵ هزار دلار است.

کاهش هزینه ها موجب شده تا شرکتهای خصوصی بیشتری به فکر توسعه کسب کارشان در فضای اطراف زمین باشند و این یعنی راه اندازی کارخانجات فوق مدرن و حتی شاید ماورای تصور در اطراف زمین.

1 نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time