قابلیت سازماندهی عکس‌های ذخیره شده در آپدیت جدید اینستاگرام

اگر از کاربران فعال اینستاگرام باشید، حتما می دانید که این شبکه‌ی به‌ اشتراک گذاری عکس در حال حاضر به شما اجازه می‌دهد که پست‌ها و تصاویر مورد علاقه‌ی خود را به صورت بوکمارک ذخیره کنید تا بعدا و هر زمانی که خواستید، مجددا بتوانید آنها را پیدا کنید. اما محدودیت این سیستم این است که به شما اجازه نمی دهد بوکمارک های ذخیره شده را مرتب کنید و یا آنها را بر طبق ویژگی‌هایشان، دسته‌بندی نمایید.همراه ما باشید.

حالا در به‌روزرسانی جدیدی که بر روی اینستاگرام اعمال شده است، مدیران این شبکه‌ی اجتماعی محبوب خبر داده اند که از این پس علاوه بر ذخیره‌ی بوکمارک ها، میتوانید آنها را در دسته‌بندی‌های مشخصی قرار دهید. بنابراین کاربران قادر خواهند بود که هر تعداد پست که علاقه‌مند هستند را در هر تعداد کالکشن قرار دهند و برای هرکدام نام متفاوتی قرار دهند.

این ویژگی اینستاگرام تا حد زیادی مشابه شبکه اجتماعی Pinterest بود، حالا با آپدیت جدید اینستاگرام شباهت بسیار زیادتری به این شبکه پیدا کرده است.

گزینه‌ی دیگری که در این بخش وجود دارد، این است که می‌توانید با تپ کردن بر روی آیکون علامت مثبت در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، دسته‌بندی جدیدی ایجاد کند و پست‌هایی که از قبل بوکمارک کرده‌اید را به آن دسته‌ی جدید اضافه کنید. برای دسترسی به این کالکشن‌ها هم کافی است که در صفحه‌ی پروفایل کاربری، بر روی تب saved تپ کنید تا به کالکشن‌های ذخیره شده‌ی خود دسترسی داشته باشید و نکته‌ی جذاب این است که تنها خود کاربر به این کالشکن‌های دسترسی خواهد داشت و این بخش به طور اختصاصی تنها برای او به نمایش درمی‌آید.

اما ممکن است در آینده نزدیک ویژگی عمومی بودن مجموعه عکس ها را نیز از Pinterest کپی برداری کند. چرا که در طی سال ها این کمپانی ثابت کرده است که بهتر از شرکت مادر (فیسبوک) می تواند ایده های خوب دیگر شرکت ها را کپی کند.  اینستاگرام اعلام کرده است که تا کنون 46 درصد از کاربرانش از امکان ذخیره سازی عکس ها استفاده کرده اند.

گفتنی است که اگر می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، لازم است که نسخه‌ی ۱۰.۱۷ نرم افزار اینستاگرام برای آی او اس و یا اندروید را از فروشگاه‌های نرم افزاری اپ استور اپل و گوگل پلی دریافت و بر روی دیوایس خود نصب کنید.

Gadgetnews

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time