افزایش حملات سایبری با ایمیل‌های مخرب در جهان

 گزارش یک شرکت امنیتی نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی روزانه بیش از ۴۰۰ شرکت در جهان مورد حمله ایمیل‌های تقلبی قرار گرفته‌اند. در این ایمیل‌ها یک لینک خطرناک وجود داشته است. شرکتی آمریکایی به نام Symantec Security Respons در گزارش جدید خود ادعا می‌کند جرائم سایبری مبتنی بر ایمیل در حال افزایش است. 
این گزارش نگران‌کننده جدید نشان می‌دهد از هر ۱۳۱ ایمیل فرستاده شده برای افراد در سال گذشته، یکی از آنها حاوی لینک‌هایی خطرناک بوده است. همچنین طی سه سال گذشته ایمیل‌های تقلبی بیش از 3 میلیارد دلار به کسب‌و‌کارهای مختلف در سراسر جهان خسارت زده است. افزایش اتکا به خدمات مبتنی بر ابر همچنین سبب شده سازمان‌ها و افراد در برابر حملات قرار گیرند.
 
طبق گزارش این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی روزانه بیش از ۴۰۰شرکت در سراسر جهان هدف ایمیل‌های تقلبی قرار گرفته‌اند. علاوه برآن ده‌ها هزار مخازن اطلاعاتی مبتنی بر رایانش ابری متعلق به یک شرکت مورد سرقت قرار گرفتند، زیرا کاربران مخازن قدیمی اطلاعات را بدون توجه به بخش احراز هویت به‌طور باز در فضای اینترنت رها کرده بودند. طبق این گزارش روسای شرکت‌ها هیچ کدام به‌طور دقیق نمی‌دانند چه تعداد اپلیکیشن ابر در زیرمجموعه‌شان استفاده می‌شود.
 
بیشتر آنها تصور می‌کردند در زیرمجموعه شان حدود ۴۰ خدمت ابر مختلف مورد استفاده است، حال آنکه رقم واقعی نزدیک به ۱۰۰۰اپلیکیشن بوده است. از سوی دیگر بیش از ۶۹ درصد حملات باج خواهی علیه افراد صورت گرفته و ۳۱ درصد این نوع حملات به شرکت‌ها تعلق دارد. جالب آنکه این گزارش نشانه‌هایی از ارتباط کره شمالی با حمله به بانک‌ها در بنگلادش، ویتنام، اکوادور و لهستان را نیز کشف کرده است.
 
منبع:دنیای اقتصاد

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time