دسترسی اورژانس به موقعیت مکانی تماس گیرنده

در نشست اداره کل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشور ، موضوع دسترسی اورژانس به آدرس و مختصات جغرافیایی افراد تماس گیرنده، بررسی و تصویب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ به منظور بررسی درخواست رئیس اورژانس کشور، نشستی پیرامون دسترسی به آدرس و مختصات جغرافیایی شماره تلفن (ثابت، همراه) افراد تماس گیرنده با مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ متقاضی خدمات پیش بیمارستانی، جهت بهره برداری در سامانه عملیاتی اورژانس با هدف سرعت و سهولت در حضور عوامل اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم، در اداره کل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشور، برگزار شد.

در این نشست نمایندگانی از سازمان اورژانس، وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی، حضور یافتند و هر یک از اعضا به ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص چگونگی اجرایی شدن موضوع پرداخته و مشکلات زیرساختی در این خصوص را بررسی کردند.

اوایل سال جاری بود که ویدیوی کودکی در صفحات اجتماعی دست به دست شد. در این ویدیو یک کودک ۶ ساله در تماس با مرکز اورژانس یکی از شهرهای اصفهان تلاش می کرد شرایط مادر خود را که بیهوش شده و همچنین آدرس محل زندگی خود را برای متصدی اورژانس توضیح دهد تا نیروهای اورژانس بتوانند به موقع به مادر این کودک کمک کنند.

پس از انتشار این ویدیو، امیر ناظمی،معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: «تا یک‌ماه آینده موقعیت فرد تماس‌گیرنده به صورت اتوماتیک به اورژانس‌ها ارسال خواهد شد.»

امروز امیر ناظمی در توییترشان و در پاسخ به یکی از شهروندان که نوشته بود: «‏آقای ناظمی این که قرار شد مراکز امداد به آدرس تلفنی که بهشون تماس میگیره دسترسی داشته باشن، عملی و اجرایی شد؟»

پاسخ داد: «بله شد؛ خبر کاملش را تا هفته دیگه منتشر می‌کنم.»

بر حسب فرمایش جناب ناظمی در توییتر شخصیشان ؛این هفته شاهد رونمایی از این طرح خواهیم بود.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 شهریور 1398 18:01
(0 رای‌ها)

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time