قابلیت مخفی کیبورد iOS

بیش از 10 سال است که از تولید اولین آیفون اپل میگذرد در این سال ها اپل روز به روز به قابلیت های سیستم عامل iOSاضافه کرده است.

یکی از قابلیت های جذاب و کاربردی که اپل در تلفن های نسل جدید خود قرار داده است استفاده ازکیبورد آیفون به عنوان ترک پد میباشد.این قابلیت که با استفاده از 3Dتاچ در آیفون های جدید یعنی 6اس ،6 اس پلاس ،7 و 7پلاس  فعال میشود شما میتوانید به راحتی در متن های بلند اصلاحات خود را انجام دهید.

روش استفاده:

کیبورد پیشفرض iOSتنها این قابلیت را دارد که البته باید گوشی شما نیز تاچ سه بعدی داشته باشد ،روش استفاده از این قابلیت به این صورت میباشد که شما ابتدا دست خود را بر روی یکی از حروف یا علامت های کیبورد به دمت کوتاهی فشار میدهید سپس تمامی حورف و علائم کیبورد محو میشود حال اگر درست انجام داده باشید گوشی ویبره کوچکی جهت اعلام به شما میزند و شما میتوانید از آن به عنوان ترک پد و جا به جایی نشان گر در هر کجای متن صفحه استفاده کنید.

نکته:به یاد داشته باشید این قابلیت بر روی گوشی های 6Sبه بعد که از تاچ  سه بعدی پشتیبانی میکند قابل فعال شدن میباشد و تلفن های قدیمی باید همانند روشی که از قبل انجام میداند استفاده کنند.

 

 

                                                                                                       

 

 

1 نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time