• آموزش
  • ارسال شده :

چگونه بفهمیم مودم آیفون ۷ یا ۷ پلاس ساخت شرکت کوالکام است یا اینتل

اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته و در اوایل عرضه آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس، جنجال پر سرو صدایی بر سر دو برند متفاوتی که برای پردازنده این محصول به کار رفته بود به وجود آمد. بیشتر نتایج این واقعیت را نشان می داد که آیفون ۶ اس هایی که از پردازنده ساخته شده توسط شرکت TSMC بهره می بردند، سرعت بیشتر، مصرف انرژی کم تر و دمای خنک تری نسبت به پردازنده های آیفون هایی که توسط سامسونگ تامین شده بودند داشتند.همراه ما باشید.

امسال هم یک موضوع تازه بر سر آیفون ۷ پیش آمده و آن هم اختلاف سرعت اتصال به LTE در مدل های کوالکامی و اینتلی است. به  احتمال زیاد این موضوع نگرانی هایی را در میان کاربرها به وجود خواهد آورد و اینکه به دنبال این می افتند تا از بابت بی نقص بودن آیفون ۷ خود مطمئن شوند. با علم به اینکه این تفاوت میان مودم های کوالکامی و مودم های اینتلی تنها در برخی از شرایط ممکن است حس شود، کاربران آیفون ۷ برای مطمئن شدن و اطلاع از نوع تراشه مودم استفاده شده در تلفن هوشمند خود می توانند با مراجعه به قسمت تنظیمات:

General > About > Legal > Regulatory

 

مدل آیفون خود را پیدا کنند. در قسمت بالای این صفحه و جلوی کلمه Model، در صورتی که A1778 و یا A1784 نوشته شده بود، آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس از تراشه مودم ساخته شده توسط اینتل بهره می برد. در صورتی که جلوی این کلمه، یکی از کد های A1661و یا A1660 نوشته شده بود، تراشه آیفون ۷ شما محصول شرکت کوالکام است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که این اختلاف در سرعت های بسیار بالا (معمولاً کاربرهای سایر کشورها) و تنها در نواحی که از بابت آنتن دهی ضعیف هستند ممکن است احساس شود و نیازی نیست که کاربرها چندان نگران این موضوع باشند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time