امنیت تلگرام به خطر افتاد!

امنیت تلگرام به علت وجود یک باگ جدید به خطر افتاده است.

به علت وجود این باگ جدید میتوان شماره تلفن و اطلاعات شخصی کاربر را فاش کرد.

در یک شرکت مهندسی واقع در هنگ کنگ، مهندسان نرم افزار نسبت به استفاده از پیام رسان تلگرام هشدار دادند. به نظر می رسد امنیت تلگرام دچار مشکل شده و دولت چین می تواند توسط باگ موجود در این پیام رسان، به شماره تلفن کاربران و در نتیجه اطلاعات شخصی کاربر آن ها دست پیدا کند. این مشکل بیشتر افرادی را تهدید می کند که درون گروه های عمومی عضو شده اند.

تلگرام در بسیاری از کشورها محبوبیت بالایی دارد که یکی از دلایل اصلی آن، قابلیت رمزگذاری پیام ها بوده که امنیت کاربران را افزایش می دهد. با وجود این موضوع، به تازگی معترضان در کشور هنگ کنگ با مشکل امنیتی این اپلیکیشن مواجه شده اند. در حال حاضر کاربران می توانند با مراجعه به بخش تنظیمات و سپس امنیت و حریم شخصی، شماره تلفن خود را پنهان کنند.

در حالی که تلگرام این ویژگی را در پیام رسان خود قرار داده، مهندسان هنگ کنگی موفق به کشف باگی در آن شدند که باعث افشای شماره تلفن کاربران می شود. در حقیقت حتی اگر کاربران در تنظیمات برای نمایش شماره تلفن خود گزینه No Body را انتخاب کرده باشند، باز هم می توان شماره آن ها را مشاهده کرد.

فقط با داشتن شماره تلفن، دولت چین می تواند توسط اپراتورها، هویت آن ها را شناسایی کند. مهندسان هنگ کنگی به تلگرام این موضوع را اطلاع داده اند و از آن درخواست کمک کرده اند. بسیاری از کاربران در کشور هنگ کنگ نر افزار ارتباط اجتماعیشان تلگرام است و در همین راستا نمی توانند به پیام رسان دیگری کوچ کنند. به نظر می رسد در حال حاضر تنها راه حل، عدم عضویت در گروه های عمومی باشد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time