با انتشار iOS 11 هزاران اپلیکیشن از اپ استور حذف میشود!

همانطور که میدانید اپل طی چند هفته آینده بالاخره پس از چندین نسخه آزمایشی نسخه نهایی آی او اس 11 را منتشر میکند.

از ای او اس 11 اپل رویکرد خود را در اپ استور و انتشار برنامه ها تغییر داده و دیگر هیچ برنامه  32 بیتی را پشتبانی نمیکند ،اپل به توسعه دهندگان این فرصت را داده است که در طی مدتی کوتاه برنامه های خود را بروزرسانی کنند تا با معماری 64 بیتی سازگار شود با این حال بسیاری از توسعه دهندگان تا کنون اقدامی در جهت سازگاری با معماری 64 بیتی انجام نداده اند و حدودا 187 هزار برنامه 32 بیتی در اپ استور موجود خواهد بود.

اپل حتی بروزرسانی آی او اس 11 را برای تلفن آیفون 5 و ایپد های 32 بیتی عرضه نمیکند و آیفون 5 اس نیز که به این نسخه بروزرسانی میشود پردازنده ای 64 بیتی دارد بنابراین طبیعی است دیگر برنامه ای 32 بیتی در اپ استور  موجود نباشد البته لازم به ذکر است درصورتی که توسعه دهندگان برنامه های خود را بروزرسانی کنند برنامه ای حذف نخواهد شد .

لازم به ذکر است طبق بررسی های منابع معتبر از این 187 هزار اپلیکیشن  بیش از نیمی از آن ها بازی میباشد و بقیه برنامه های کاربردی میباشد.اما برای اینکه بدانید کدام برنامه در آیفون شما 32 بیتی هست، تنها کافیست به قسمت settings> General> About> Applicationsرفته و برنامه های 32 بیتی خود را مشاهده کنید. اگر هم برنامه ای 32 بیتی نداشته باشید، اتفاقی نخواهد افتاد.

 

منبع:phonearena

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time