پاداش یک میلیون دلاری اپل برای پیدا کردن باگ!

اپل از جمله کشورهایی می باشد که در زمینه حفظ حریم خصوصی افراد نسبت به رقبایش از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. در همین راستا اپل قصد دارد در سال آینده با ارسال یکسری از آیفون های مخصوص به افراد متخصص در زمینه شناسایی باگ ها، حفره های امنیتی سیستم عامل هایش را به چالش بکشاند.

برای انجام این کار اپل یکسری آیفون هایی را برای انجام این پروژه طراحی کرده است که امکان دسترسی به یکسری از بخش های سیستم عامل جهت بررسی باگ ها امکان پذیر میکند. اما این دسته از آیفون ها فقط برای افراد و کارشناسانی ارسال میشود که مهارت کافی در پیداکردن حفره های امنتی نیز دارند.

در سال های گذشته در جریان کنفرانس بلک هت اپل برنامه ای جهت شناسایی باگ های سیتم عاملش معرفی کرد . اما میزان جایزه این کار حدود ۲۰۰ هزار دلار بود و فقط در خصوص پیدا کردن باگ های آیفون به کار میرفت اما در حال حاضر اپل تصمیم دارد دامنه این فعالیت را گسترش دهد و بررسی حفره های امنیتی دیگر سیستم عامل های خود را به این برنامه اضافه کند.

اپل در برنامه امسال برای پیدا کردن حفره های امنیتی حدود ۱ میلیون دلار پاداش در نظر گرفته است. اما کاربرانی هستند که باگ های این سیستم را شناسایی میکنند اما در بازار آزاد مطرح میکنند که امنیت سیستم عامل های اپل را به چالش بکشانند و پاداش های بالاتری را دریافت کنند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time