شایعاتی برای گوشی همراه

همیشه نظر های زیادی به گوش همه ما رسیده است که گوشی وقتی در حال شارژ شدن است ازش استفاده نکنیم و یا تلفن‌همراه را نباید در طول شب در شارژ گذاشت و ....

وقتی از عمر باتری حرف میشود یعنی الکترونیک که قواعد و قوانین خاص خود را دارد که بعضی از این شایعات را تایید و برخی از آنها را رد میکند.

باتری ها هم همانند گوشی های همراه پیشرفت های زیادی کرده است.بیشتر سازندگان تلفن‌همراه مثل سامسونگ و اپل از باتری‌های لیتیوم‌یون استفاده می‌کنند. باتری‌های لیتیوم‌یونی امروزی باید بتواند بین سه تا پنج سال عمر کند. بسته به نوع نگه‌داری شما از باتری، این زمان می‌تواند بیشتر یا کمتر شود. در‌ادامه به پنج شایعه یا بهتر است بگوییم حرف شنیده شده که به باور رسیده،رسیدگی میکنیم

1.خرید شارژر غیر اصل برای شارژ کردن

از خرید شارژر های ارزان قیمت و غیر اصل جدا خودداری کنید چرا که باتری شما را از بین میبرد.

2.تلفن در حال شارژ شدن و استفاده از آن

کاملا میتوانید از گوشی استفاده کنید و این سخن که نباید از گوشی در حال شارژ استفاده کرد.کاملا شایعه و باطل است.البته به این مسئله باید دقت کرد که شارژر غیر اصل همواره خطرناک است.

دلیل اصلی این اخبار کذب انفجار و برق گرفتگی بود!باید بگوییم این اتفاق در سال ۲۰۱۳ در چین افتاده بود و یکی از خدمه‌ی پرواز به‌نام Ma Ailun هنگام کار با آیفون ۴ متصل به شارژر دچار برق‌گرفتگی شد. 

گزارش‌های بعدی نشان داد وی از شارژر درجه‌سه غیراصلی به‌جای شارژر اصلی اپل برای شارژکردن تلفن‌همراه خود استفاده می‌کرد. اگر از شارژر اصلی سازنده استفاده می‌کنید، هیچ نگرانی در این باره نداشته باشید.

3.شارژ کردن تلفن همراه از شب تا صبح

گوشی هوشمند شما زمانی‌که تشخیص دهد باتری پر شده، به‌طور خودکار فرایند‌ شارژشدن را متوقف می‌کند. البته این به آن معنا نیست که هرشب تا صبح گوشی خود را در شارژر بگذارید. میزان شارژ باتری گوشی‌های پیشرفته را اگر بین ۴۰ درصد تا ۸۰ درصد حفظ کنید، عمرشان طولانی خواهد بود.

4.خاموش کردن تلفن همراه

تلفن‌همراه نیز نوعی ماشین است و گاهی احتیاج دارد به آن استراحت دهیم. در گوشی‌های اپل، برای افزایش عمر باتری بهتر است هرازگاهی معمولا وقتی شب‌ها می‌خوابید، گوشی را خاموش کنید. متخصصان اپل پیشنهاد می‌کنند هفته‌ای یک‌بار گوشی خود را خاموش کنید تا باتری آن عمر بیشتری کند. این کار برای گوشی‌های اندرویدی نیز لازم است و خاموش و روشن کردن ساده می‌تواند بر عمر باتری تأثیر مثبتی بگذارد.

5.زمان مناسب برای شارژ کردن

بهتر است تلفن خود را در طول روز و در فواصل نزدیک‌تر شارژ کنید تا اینکه هربار صبر کنید باتری آن به صفر درصد برسد و بعد تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید. باتری‌های لیتیوم‌یون که در گوشی‌های اپل و سامسونگ استفاده می‌شود، در حالت شارژشده عملکرد بهتری دارد؛ بدین‌ترتیب، وقتی اجازه می‌دهید میزان شارژ این باتری‌ها به صفر درصد برسد، آن‌ها به حالت ناپایدار درمی‌‌آید. باتری‌های گوشی‌ها سیکل شارژ محدودی دارد و هربار که میزان شارژ به صفر درصد می‌رسد، یکی از این سیکل‌ها از دست می‌رود.

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time