آیا قیمت آیفون های سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا می کند؟

در حال حاضر تامین کننده اصلی نمایشگر های OLED  گوشی های اپل شرکت سامسونگ می باشد و همین مورد یکی از عوامل اصلی در افزایش قیمت آیفون ها می باشد.

در همین راستا اپل تصمیم گرقته است که از تامین کننده چینی به نام BOE برای تولید نمایشگرهایOLED خود استفاده کند تا از این طریق بتواند قیمت آیفون های خود را تا حدی کاهش دهد. اکنون شرکت اپل در حال بررسی و تست این نمایشگرهای ساخت این شرکت میباشد.

در صورتی که نتایج به دست آمده مورد تایید اپل واقع شود از این پس با این تامین کننده همکاری خواهد کرد اما در مرحله اول از این نمایشگرهای جدید در نسل های قبلی آیفون های خود استفاده میکند که اگر مورد رضایت کاربران هم بود در نسل های بعدی از آن استفاده خواهد کرد.

 علت گران بودن نمایشگرهای سامسونگ هزینه بر بودن پروسه ساخت آنها و نبود رقیب عنوان شده است. در صورتی که اپل از تامین کننده جدیدی استفاده کند حدود ۲۰ درصد قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد.

اما این مورد هم باید در نظر گرفت که اضافه شدن قابلیت ۵G  میتواند قیمت گوشی ها را افزایش دهد بنابراین جایگزین شدن این نوع نمایشگرها شاید تاثیر چندان در قیمت نهایی آیفون های نسل های بعد نداشته باشد.

 

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time