ifixit اعلام کرد تعمیر سری 5G از گلکسی نوت 10 را باید از سر بیرون کرد

چیزی تا عرضه مستقیم گلکسی نوت 10 نمانده است،در این مدت ifixit به سراغ بررسی نسخه 5G از این اسمارت فون رفته است تا پس از باز کردن بدنه گوشی، اطلاعاتی را از تجهیزات داخلی آن بدست بیاورد.

پس از بررسی های صورت گرفته ifixit اعلام کرد که سامسونگ در طراحی  5G از سری  گلکسی نوت 10 پلاس از طراحی گوشی‌های آیفون الهام گرفته است و همچنین تعمیر این اسمارت فون نیز همچون گوشی‌های گلکسی اس 10 به سادگی امکان پذیر نیست.

در گوشی گلکسی نوت 10 پلاس مانند آیفون ایکس نیز مادربرد در نیمه بالایی بدنه جای گرفته است. این طراحی به سامسونگ اجازه داده است که بتواند در این اسمارت فون از باتری عریض‌تری بهره بگیرد. از سوی دیگر این زبان طراحی، سامسونگ را وادار کرده است که برای اتصال مادربرد به برد ثانویه نیز از یک کابل رابط استفاده کند. این کابل‌ها اگرچه قابلیت جا به جایی به اطراف را دارند اما دسترسی به باتری را با مشکل مواجه می‌کنند و در نتیجه کار تعمیر دستگاه‌ با چالش‌های متعددی روبرو می‌شود.

iFixit همچنین در بررسی خود اعلام کرده است که تعمیر هر بخش از این گوشی هوشمند حتما باید کاور شکننده و چسب شده موجود در پنل پشتی باز شود.کار جایگزین کردن باتری این اسمارت فون نیز با چالش‌های فراوانی همراه است؛ چرا که برای اتصال آن به بدنه و دیگر بخش‌های گوشی از چسب استفاده شده است. iFixit همچنین در بخشی از بررسی خود اعلان کرده است: "برای تعویض یا تعمیر نمایشگر لازم است که نیمی از گوشی جایگزین شود یا کالبدشکافی کامل اجزا صورت بگیرد." این گروه در مجموع برای قابلیت تعمیر این گوشی هوشمند نمره 3 از 10 را در نظر گرفته است که نشان می‌دهد، انجام این کار حتی برای کاربران حرفه‌ای نیز بسیار سخت خواهد بود.

نسخه 5G از گوشی‌های نوت 10 پلاس به دلیل اینکه باید تراشه‌ها و قطعات بیشتری را در خود جای دهد دارای تراکم بیشتری است و به این دلیل ممکن است در سیستم خنک کننده آن‌ها تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. بررسی iFixit نشان می‌دهد که نسخه 5G از این اسمارت فون از یک محفظه بخار برای خنک کردن اجزای مختلف خود بهره می‌برد. با توجه به اینکه در بدنه این گوشی از تنها یک مدل پیج استفاده شده است کاربران می‌توانند با تنها یک پیچ گوشتی تمامی قطعات را از یکدیگر باز کنند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time