اپل با عبور از سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند در جهان شد

شرکت اپل از سال 2016 تا به حال نتوانسته بود جایگاه بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند را به خود اختصاص دهد و بلاخره بعد از 4 سال، برای بار دیگر توانست در سال 2020 میلادی به این رتبه دست پیدا کند.

در گزارشی که به تازگی منتشر شده است، اپل در سه‌ ماهه آخر سال ۲۰۲۰ با فروش سری آیفون ۱۲ توانست برای اولین بار در 4 سال اخیر از سامسونگ سبقت گیرد و از نظر آمار فروش گوشی های هوشمند، بزرگترین فروشنده گوشی های همراه در جهان شود.
بر اساس این گزارش، شرکت اپل در این بازه زمانی، رشد سالانه ۱۴.۹ درصدی را تجربه کرده، در حالی که سامسونگ ۱۱.۸ درصد افت داشته است.همچنین اپل در طول سال ۲۰۲۰ رشدی ۳.۳ درصدی داشته، در حالی که سامسونگ ۱۴.۶ درصد افت داشته است.
بر اساس این گزارش، در فصل چهارم سال 2020، به دلیل وجود فناوری 5G و دوربین پیشرفته در سری جدید آیفون، کاربران تشویق به خرید سری جدید آیفون شدند و اپل توانسته 80 میلیون آیفون جدید خود را بفروشد و اگر می‌توانست بیش از این پاسخگوی نیاز بازار باشد، فروش سری آیفون ۱۲حتی از این هم بیشتر می شد، ولی به علت کمبود جهانی تراشه در بازار، این اتفاق نیافتاد.
همچنین اپل اعلام کرده است که  در سه‌ماهه اول 2021 بیشترین تعداد درخواست بروزرسانی آیفون را داشته و بیش از 65 میلیارد دلار از این راه درآمد کسب کرده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time