مودم Snapdragon X60 5G کوالکام در سری گوشی های iPhone 13

اپل احتمالا تا پایان سال 2021 ، از سری جدید گوشی های خود موسوم به iPhone 13 رونمایی خواهد کرد. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، اپل قصد دارد از مودم 5G اسنپدراگون X60 در این سری از گوشی های خود استفاده کند.
این مودم در مقایسه با مودم 5G اسنپدراگون X55 که در سری 12 خود استفاده کرده بود، اندازه کوچکتری دارد و انرژی کمتری مصرف می‌کند. بنابراین شارژدهی سری جدید آیفون‌ها بیشتر خواهد بود.
نکته قابل به ذکر این است که فعلا گوشی‌های سری iPhone12 تنها در آمریکا از این امواج پشتیبانی می‌کنند، اما بر اساس شنیده ها، احتمالا iPhone 13 چنین قابلیتی را در اختیار کشورهای بیشتری قرار می‌دهد.
از طرفی همان طور که قبلا نیز در خبرها شنیده شده، شرکت‌ اپل و کوالکام در سال ۲۰۱۹ توافق تجاری را امضا کردند که بر اساس این توافق، در محصولات اپل از مودم‌های 5G کوالکام استفاده می شود و در راستا این توافق تجاری، اپل در آیفون‌های ۲۰۲۱ از مودم اسنپدراگون X60 و در آیفون ۲۰۲۲ از مودم اسنپدراگون X65 استفاده خواهد کرد. بنابراین احتمالا اسنپدراگون X65 آخرین مودم کوالکام در آیفون‌ها باشد و کمپانی اپل از سال ۲۰۲۳، سری جدید گوشی‌های خود را با مودم ساخت خود به بازار عرضه کند.
همچنین انتظار داریم که سیستم عامل iOS در سری جدید آیفون، منطبق با این مودم عمل کند. یعنی اپل با قرار دادن مودم 5G در حالت کم مصرف، در زمانی که به هیچ شبکه 5G متصل نیست، دوام باتری را بهبود بخشد.
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time