آپدیت به iOS 15 و iPadOS 15 اجباری نیست!

همان طور که میدانید اپل در رویداد WWDC2021، از جدیدترین نسخه سیستم عامل خود به نام iOS 15 و iPadOS 15 رونمایی کرد. اما یکی از مهم ترین و جالب ‌ترین اتفاقات رویداد امسال اپل، سیاست جدید اپل می باشد، که آپدیت به iOS 15 و iPadOS 15 اجباری نیست! این کار اپل بسیار هوشمندانه ولی بر خلاف سیاست‌ های معمول این شرکت است.
به طور کلی اپل تا پیش از این، بروزرسانی‌ های امنیتی قدیمی را فقط برای دستگاه‌ هایی منتشر می‌کرد که دیگر امکان دریافت جدیدترین نسخه iOS را نداشتند و اگر کاربران از دستگاه‌ های جدیدتر اپل نیز استفاده می کردند، برای دسترسی به بروزرسانی های امنیتی جدید، باید حتما آخرین نسخه iOS را نصب می کردند.
در سیاست جدید اپل، حتی پس از عرضه ی رسمیiOS 15 ، اپل همچنان آپدیت های امنیتی را برای کاربرانiOS 14  عرضه خواهد کرد و به کاربران اجازه میدهد که به جای ارتقا به نسخه بالاتر، روی نسخه فعلی باقی بمانند و آپدیت های امنیتی را دریافت کنند و این کار را تا زمانی که کاربر iOS 15  را نصب کند، ادامه خواهد داد. در واقع کاربران میتوانند با انتخاب خود در iOS 14  بمانند ولی همچنان آپدیت های امنیتی را دریافت کنند و یا تصمیم بگیرند که به جدیدترین نسخه iOS یعنی iOS 15 کوچ کنند.
لازم به ذکر است که اولین نسخه بتای iOS 15 برای توسعه دهندگان، هم‌ اکنون قابل دریافت می باشد و احتمالا در پاییز شاهد عرضه نسخه پایدار iOS 15 برای عموم باشیم.
نظر شما درباره سیاست هوشمندانه و جدید اپل چیست؟ 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time