باگ iOS در هنگام اتصال به شبکه‌ای خاص، وای‌فای آیفون را از کار می‌اندازد!

بر اساس گزارشی که به تازگی توسط یک محقق امنیتی به نام «Carl Schou» منتشر شده است، گویای این است که او موفق به شناسایی باگ جدیدی در گوشی ‌های آیفون خود شده است که باعث خاموش شدن وای فای آیفون می‌شود. او پس از تغییر نام شبکه وای ‌فای شخصی خود به «p%s%s%s%s%n%»، متوجه شد که وای ‌فای آیفون او از کار افتاده و هر بار که تلاش کرده است تا وای ‌فای آیفون خود را روشن کند، مجددا خاموش می‌شود.
توجه: این روش را تست نکنید! بروزرسانی مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی پس از آن ندارد.
بر اساس این گزارش، در نسخه‌ های جدیدتر سیستم عامل iOS، یک باگ کاربردی وجود دارد که باعث می‌شود کاربران این گوشی‌ها نتوانند از شبکه ‌های وای فای با اسامی غیرعادی نظیر «p%s%s%s%s%n%» استفاده کنند و پس از اتصال، وای ‌فای آیفون خاموش می‌شود و همچنین در هنگام تلاش برای اتصال به این شبکه ‌ها شکست می‌خورد و دیگر قادر به اتصال به شبکه‌های عادی هم نیستند وبه هیچ شبکه ی وای فای دیگری نیز متصل نخواهد شد و حتی در صورت خاموش و روشن کردن گوشی نیز این باگ رفع نخواهد شد.
تنها راهی که در حال حاضر برای حل این مشکل وجود دارد، بازنشانی تنظیمات شبکه آیفون است و برای انجام این کار باید به بخش Settings > General > Reset رفته و گزینه «Reset Network Settings» را انتخاب کنند.
لازم به ذکر است که این باگ تنها محدود به آیفون ‌هاست و چنین مشکلی در گوشی ‌های اندرویدی وجود ندارد. همچنین هنوز علت دقیق این مشکل مشخص نیست. اما در بررسی ‌های صورت گرفته شده توسط تحلیلگران، احتمالا ترکیب کاراکتر % با کاراکترهای حروف و اشتباه گرفتن آن با متغیرهای برنامه نویسی، میتواند علت ناسازگاری در سیستم عامل iOS باشد که منجر به خاموش شدن وای فای آیفون می‌شود.
نظر شما درباره این باگ عجیب چیه؟ آیا آیفون شما هم این باگ رو داره؟ 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time