تیم کوک: کاربران برای نصب دستی اپلیکیشن‌ ها گوشی اندرویدی بخرند

همان طور که می‌دانید همیشه بحث‌هایی در مورد اپ استور و چگونگی دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها در آیفون بوده است. حال تیم کوک، مدیرعامل اپل، در مصاحبه ‌ای تازه گفته است که کاربرانی که می‌خواهند برنامه ‌های مدنظر خود را، از بیرون فروشگاه ‌های اپلیکیشن نصب کنند، باید به فکر خرید گوشی‌ های اندرویدی باشند، چون تمرکز آیفون بر ارائه تجربه‌ ای است که حداکثر امنیت و حریم خصوصی را فراهم می‌کند.
تیم کوک در گفتگویی با نیویورک تایمز گفت: «کاربران در حال حاضر می‌توانند بین یک پلتفرم ایمن و پلتفرمی که امکان «سایدلود» یا نصب نرم‌ افزار به صورت دستی و مستقیم از بیرون فروشگاه‌ های اپلیکیشن را فراهم می‌کند، انتخاب داشته باشند»
تیم کوک مدیرعامل اپل، قابلیت «سایدلود» را به خودروسازی تشبیه کرد که اتومبیل خود را بدون کیسه هوا یا کمربند می‌فروشد. او مدعی شد که انجام این کار ریسک بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت.
از طرفی «کریگ فدریگی»، معاون ارشد مهندسی نرم‌ افزار اپل، چندی پیش با اشاره به خطراتی که ممکن است از نصب اپلیکیشن‌ها از طریق محیط وب به وجود بیاید، گفته بود قابلیت «سایدلود» بهترین دوست مجرمان سایبری است.
باید به این نکته نیز اشاره کرد که در این مصاحبه، از تیم کوک درباره زیان ۱۰ میلیارد دلاری شرکت‌هایی مثل فیسبوک، گوگل و اسنپ‌ چت بر اثر قابلیت «App Tracking Transparency» سیستم عامل iOS نیز سوالاتی پرسیده شد و تیم کوک نیز بدون اشاره به مبلغ زیان وارده با این شرکت ها، پاسخ داد که حریم خصوصی یکی از اصول اساسی حقوق بشر است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time