دبیر انجمن واردکنندگان موبایل: در بهترین حالت بازار برای خرید گوشی هستیم

امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، اعلام کرد: «فراوانی انواع گوشی‌های موبایل در بازار، کاهش قیمت گوشی‌های کمتر از ۶۰۰ دلار و ثبات نسبی قیمت گوشی‌های بالاتر از ۶۰۰ دلار، باعث شده که حالا بازار موبایل در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد»
امیر اسحاقی افزود: «یک نگاه اجمالی به وضعیت بازار موبایل کشور از ابتدای سال نشان می‌دهد، وضعیت پر التهاب و نامشخص پیشین این بازار، حالا طبق گفته‌های انجمن واردکنندگان موبایل جای خود را به شرایط آرام و پایدارتری داده است. برخلاف روزهای اردیبهشت که هر روز خبر تازه‌ای از ممنوعیت، افزایش قیمت یا تخصیص ارز واردات آیفون به خودرو به گوش می‌رسید و جو بازار ملتهب و قیمت‌ها به‌طور چشمگیری افزایش پیدا کرده بود، در روزهای خرداد ۱۴۰۱ گویا بازار موبایل به گفته برخی فعالانش ثبات بیشتری را تجربه می‌کند»
امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، درباره شرایط کلی حاکم بر بازار موبایل وضعیت را مطلوب دانست و توضیح داد: «از لحاظ تعداد گوشی موجود در کشور نگرانی وجود ندارد. در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه موبایل روشن‌نشده در بازار وجود دارد که از عدد میانگین ما بالاتر است. این موضوع نشان می‌دهد کالا به حد کفایت در بازار وجود دارد و از این نظر، مخصوصاً در مورد کالاهای زیر ۶۰۰ دلار، در یکی از بهترین حالت‌های بازار هستیم. از نظر قیمت هم به دلیل سطح شدید رقابت، قیمت‌ها به‌شدت رقابتی و پایین است»

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time