مورد تمسخر گرفتن اپل از سوی هوآوی

هواوی در فیس بوک با انتشار ویدئویی عملکرد face ID را مورد تمسخر قرار داده است. هرچند که هواوی در تبلیغات پیشین ظرافت خاصی را نشان نداده بود اما در این ویدئو با تبحر بالایی توانست عملکرد Face IDاپل در آیفونX را مورد تمسخر قرار دهد.

همان طور که می دانید هواوی توانست رکورد اپل را بشکند و در جایگاه اول به عنوان بزرگ ترین تولید کننده موبایل بنشیند و در جایگاه دوم اپل قرار گرفت. حال به نظر می رسد هواوی می خواهد "موتور عصبی" اپل را نشانه بگیرد و با ان به رقابت بپردازد.

اما منظور از موتور عصبی ما این سخت افزاری است که اپل برای وظایف مرتبط با هوش مصنوعی انجام می دهد مانند تشخیص اشیا.

هواوی در نظر دارد تا در 24 مهر از پرچم دار جدید خود میت 10 رونمایی کند و نام آن را پیشرو در زمینه هوش مصنوعی نامیده است. هواوی ادعا دارد که در دنیای هوش مصنوعی پیشتاز از همگان است.

افزودن چیپ های هوش مصنوعی در داخل گوشی های هوشمند هم می تواند عمر باتری را افزایش دهد و هم چنین امنیت بیشتری را می توانند برای کاربران فراهم کنند و سرعت گوشی ها به میزان قابل توجهی افزایش می باید.

اگر به خاطر داشته باشید ماه گذشته هواوی از چیپ جدید خود رونمایی کرد به نام کایرین 970 که واحد پردازنده عصبی( NPU) مختص به خود را دارد و این واحد همانند اپل شامل چندین هسته پردازشی است که به ظور خاص تنها به کارهای مربوط به هوش مصنوعی می پردازند. اما این باز هوآوی اعلام می کند دست آورد ها و قابلیت هایش در زمینه هوش مصنوعی از اپل بیشتر است.

هواوی میت 9 ، پرچم دار قبلی هواوی می توانست با استفاده از هوش مصنوعی نحوه استفاده فرد از گوشی را درک کند و در نتیجه قادر بود تا بیشترین مقدار رم و توان پردازشی را به نرم‌افزارهایی اختصاص دهد که به مراتب بیشتر از سایرین توسط کاربر استفاده می‌شود.

هوآوی در برای این پرچم دار خود مدعی است که با تراشه جدیدی که در آن به کار رفته است می تواند از اپل و سامسونگ پیشی بگیرد.

منبع: the verge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time