اولین لامبورگینی هیبریدی 2019

لامبورگينی Sian معرفی شد؛ اولين خودروی هيبریدی لامبورگینی

لامبورگينی پيش از شروع رسمی نمايشگاه خودرو فرانكفورت ۲۰۱۹ تصميم به رونماییی از اولين خودرو هيبرد و همچنين قدرتمندترين خودرو خود، لامبورگینی Sian گرفت. اين خودرو چند روز ديگر در معرض ديد عموم قرار خواهد گرفت. اين خودروي سوپراسپرت به موتور ۱۲ سيلندر ۶,۵ ليتر مورد استفاده در خودرو اونتادور SVJ مجهز شده و همچنين از سيستم هيبريد ملايم ۴۸ ولت بهره میبرد.

رئیس بخش تجاری لامبورگینی آقای «فدریکو فوچینی» ضمن تایید این مسئله اعلام کرد، مراحل نهایی این پروژه که فعلا با کد LB48H شناخته می شود در حال سپری شدن است.وی در خصوص اولین سوپر اسپرت مجهز به پیشرانه الکتریکی لامبورگینی اطلاعاتی را منتشر نکرده است اما بصورت ضمنی تاکید کرده این خودرو همانند رونتون، وننو و سنتناریو، بصورت تولید محدود خواهد بود.قرار است از این هایپر کار نیمه الکتریکی  به تعداد 63 دستگاه تولید شود که اشاره به زمان تاسیس این برند در سال 1963 دارد. البته دیگر امکان خرید این 63 دستگاه مقدور نیست چرا که همه آنها از قبل پیش فروش شده اند.
هر چند مدیر تجاری لامبورگینی در خصوص طراحی این گاو خشمگین صحبتی نکرده است اما انتظار می رود که برخی از عناصر کانسپت Terzo Millennio را در این ابر خودرو بکار گرفته شود.البته الهام گرفتن از کانپست فوق فقط به ظاهر محدود خواهد شد و قطعا پیشرانه تمام الکتریکی  آن را در محصول جدید لامبورگینی نخواهیم دید زیرا LB48H مجهز به قوای محرکهٔ هیبریدی خواهد بود که از پیشرانهٔ آشنای 6.5 لیتری V12 لامبورگینی به همراه یک موتور الکتریکی تشکیل می‌شود.
محور عقب خودرو نیروی خود را از پیشرانه 12 سیلندر فوق دریافت خواهد کرد و پیشرانه الکتریکی یاد شده وظیفه به حرکت در آوردن چرخهای جلو را بر عهده خواهد داشت. قطعا خروجی این ترکیب خارق العاده خواهد شد و علی رغم اینکه هنوز اطلاعاتی در این خصوص در دسترس نیست می توان انتظار قدرتی بالای 850 اسب بخار را از LB48H داشت.
آقای فوچینی در مصاحبه فوق ضمن اعلام حضور اولین نسخه هیبریدی لامبورگینی نیز اشاره کرد که در نمایشگاه فرانکفورت 2019 سوپرایز دیگری هم در راه است.وی در خصوص این شگفتی اطلاعاتی را نداده است اما شایعاتی وجود دارد که می گوید این سوپرایز نسخه پلاگین هیبرید اوروس یا همان شاسی بلند لامبورگینی است. در همین حال، فوچینی نکاتی را هم در مورد جانشین اونتادور مطرح کرده است. او گفته است که این خودرو تا پیش از سال 2020 معرفی نخواهد شد و قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی آن بُردی تمام الکتریکی بین 30 تا 50 کیلومتر را ارائه خواهد کرد.

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time