هدست HTC Vive Cosmos

HTC در جریان برگزاری CES دی ماه گوشه هایی از هدست واقعیت مجازی Vive Cosmos را به نمایش گذاشته بود و حالا مشخصات آنرا اعلام کرده است.

این هدست از نمایشگری LCD با رزولوشن ترکیبی ۲۸۸۰ در ۱۷۰۰ پیکسل بهره می برد که محتوا را با نرخ ۹۰ فریم در ثانیه به تصویر می کشد. دقت این نمایشگر از نسخه اول هدست وایو ۸۸ درصد بیشتر است. با استفاده از پنل RGB واقعی و افزایش زیر پیکسل ها وضوح تصاویر افزایش یافته است.

Vive Cosmos قدرت پردازش خود را از دستگاه های دیگر از جمله کامپیوتر، موبایل و حتی بیش از یک سیستم گیمینگ می گیرد که نوید اجرای محتوای با کیفیت را به همراه دارد.

روی قسمت جلویی هدست صفحه ای قابل تعویض قرار گرفته که نقش ماژول قابل به روزرسانی را بازی می کند و به گفته HTC بر اساس نیازهای مختلف می توان در آینده صفحات دیگری را با سنسورها یا دوربین بیشتر جایگزین آن کرد.

Vive Cosmos با میزبانی ۶ دوربین کاربران را قادر به تجربه حالتی می سازد که HTC آنرا «ردیابی معکوس برتر» نامیده و در واقع به معنی ردیابی حرکات کاربر و کنترلر بدون نیاز به سنسور خراجی است. دو دوربین روی پنل جلویی، دو واحد در طرفین هدست و دو دوربین در بالا و پایین صفحه قابل تعویض قرار گرفته اند.

ساختار فیزیکی این گجت واقعیت مجازی هم به گونه ای که کنار زدن نمایشگر نیازی به درآوردن کامل هدست ندارد. همچنین طراحی پنل به گونه ای صورت گرفته که هوا به راحتی جریان پیدا می کند و بنابرین کاربران در استفاده های طولانی مدت دچار خستگی نشده یا گرمای بیش از حد صورت نمی شوند.

کمپانی تایوانی هنوز قیمت یا تاریخ عرضه Vive Cosmos را اعلام نکرده اما انتظار می رود اواخر سال جاری میلادی یا اوایل ۲۰۲۰ به بازار راه پیدا کند.

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time