ffffffffff

اینستاگرام امکان خرید از طریق واقعیت افزوده را به امکاناتش افزود

اینستاگرام در ادامه برنامه های خود که برپایه اضافه‌کردن قابلیت‌های جدید به این اپلیکیشن طراحی شده است، با ارایه یک ویژگی جدید، کاربران را قادر می‌سازد تا به روش‌های مختلف با محتوای عرضه‌شده در این شبکه در تعامل باشند. جدیدترین ویژگی این نرم‌افزار با واقعیت افزوده ارتباط دارد. فناوری واقعیت افزوده که از آن با نام Augmented Reality نیز یاد می‌شود، توسط شرکت‌های بزرگ دیگری هم مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش Mashable از امروز چندین برند تجاری در اینستاگرام که از این شبکه برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند، می‌توانند با استفاده از فناوری واقعیت افزوده اینستاگرام به کاربران و مشتریان خود این امکان را بدهند تا قبل از خرید محصولات، آن‌ها را امتحان کنند.

ایده آن است که واقعیت افزوده به خریداران اینستاگرامی کمک کند تا محصولات خاص را برای خود تست کنند. تکنولوژی به کار رفته در این زمینه مشابه تکنولوژی موجود در بسیاری از افکت های دوربین اینستاگرام و تبلیغات واقعیت افزوده موجود در فیسبوک است.

برای استفاده از این ویژگی جدید روش های مختلفی وجود دارد. اولین روش هنگام بررسی محصولات خاصی است که یک برند در پست های خود تگ کرده است. کاربران از این پس گزینه ای تحت عنوان تست محصول دارند که به آن ها از طریق واقعیت افزوده، اجازه این کار را می دهد.

اینستاگرام علاوه بر این امیدوار است که کاربران تجارب استفاده خود از واقعیت افزوده را در استوری با دیگران نیز به اشتراک بگذارند و از این طریق لینک انجام این کار را به سایرین نیز بدهند. مدیران اینستاگرام از این ویژگی جدید به عنوان روشی که به کاربران برای خرید بهتر کمک خواهد کرد، یاد کرده اند.

اگرچه در حال حاضر برندهای محدودی می توانند از این ویژگی استفاده کنند، با این همه تبلیغات اثر بسیاری روی این ویژگی جدید خواهد گذاشت. در آینده نه چندان دور نیز برندهای بیشتری مشمول این ویژگی خواهند شد، زیرا اینستاگرام به عنوان پلتفرمی قوی برای فروش محصولات بسیاری از برندها (به ویژه برندهای محصولات زیبایی) اهمیت دارد.

قابلیت جدید اینستاگرام فقط به امور خرید مربوط نمی‌شود، زیرا کاربران پس از امتحان محصول با استفاده از فناوری واقعیت افزوده می‌توانند تصاویر خود را در قسمت Story با دیگران به اشتراک بگذارند. هم‌چنین، پس از اضافه‌کردن تصویر به این بخش می‌توانند لینک خرید آن را در همان جا قرار دهند تا سایر کاربران نیز آن محصول را خریداری کنند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time