مقایسه پلی استیشن 5 با ایکس باکس اسکارلت

نگاهی دقیق تر به این دو کنسول بازی از نگاه سخت افزاری تا نوع بازی

هر دو کمپانی مایکروسافت و سونی برای طراحی کنسول جدیدشان سنگ تمام گذاشتند و به نظر می‌رسد شباهت‌های بین پلی استیشن 5 و ایکس باکس بعدی بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که انتظارش را داشتیم.

ویلیام هو(William Ho) یکی از اعضایEA Canada در جریان این رویداد نکته‌هایی پیرامون کنسول‌های نسل نهمی بیان کرده است. البته او افزود که کنسول‌های جدید از مدت بارگذاری کمتر و کیفیت گرافیکی بیشتر هم برخوردار هستند.

 

هنگامی که از ویلیام هو درباره کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت سوال شد او پاسخ داد:

نسل بعدی به بازیکنان اجازه خواهد داد تا همیشه به بهترین تجربه گیم پلی بازی‌ها بپردازند. ما در حال حاضر در ابتدا راه قرار داریم و با راهی پیچیده رو به رو هستیم. نسل بعدی را میتوان در چند مورد خلاصه کرد: قدرت بیشتر، ذخیره‌سازی گسترده‌تر، همیشه آنلاین، مدت زمان و مدت بارگذاری کمتر.

اگرچه دو کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان قابلیت آنلاین همراه هستند، اما بازیکنان نباید همیشه آنلاین باشند و به نوعی باید آن‌ها را کنسول‌های آفلاین هم محسوب کرد. اما اگر گفته‌هایویلیام هوصحت داشته باشد، ممکن است در نسل بعد کنسول‌ها نیاز بیشتری به اتصال آنلاین پیدا کنند

هم پلی استیشن 5 و هم اسکارلت هر دو از هارد درایو حالت جامد یا همان SSD استفاده می‌کنند. خریداران آینده پلی استیشن 5 به راحتی متوجه پیشرفت در زمان بارگزاری بازی‌ها نسبت کنسول قبلی خواهند شد.

ایکس باکس اسکارلت هم بدون شک در مقایسه با ایکس‌ باکس وان سریع‌تر خواهد بود اما مقدار آن دقیق مشخص نیست و مایکروسافت در مورد آن اطلاعاتی نداده. همچنین باید توجه داشت شرایط برای هر بازی متفاوت خواهد بود.

تفاوت اصلی این بار در استریم بازی‌ها از طریق فضای ابری خواهد بود که بحث آن در چند ماه اخیر با ورود گوگل استیدیا، رنگ و بوی جدی و مهمی به خود گرفته است. مایکروسافت پروژه ایکس‌کلاود خودش را دارد که احتمالا به شکلی در آن از اسکارلت استفاده می‌شود.

سونی نیز که از پیش‌تر سرویس PlayStation Now را داشت و می‌توان انتظار بالایی داشت که در کنسول بعدی ژاپنی‌ها نیز آن پشتیبانی خواهد شد.

هنوز برای رونمایی و معرفی بازی‌های انحصاری و مخصوص کنسول‌های نسل بعد زود است و تنها می‌دانیم که استودیو Bluepoint Games که پیش‌تر روی نسخه‌های بازسازی شده سری آنچارتد و Shadow of Colossus کار کرده بود، پروژه‌ای بزرگ در دستور کار دارد.

مایکروسافت هم که تا به امروز فقط از یک عنوان ایکس باکس اسکارلت رونمایی کرده و آن هم Halo Infinite مورد انتظار و جنجالی است.

این تمام اطلاعاتی بود که از پلی استیشن 5 و ایکس باکس جدید در اختیار داشتیم. با نزدیک شدن به آخر نسل هشتم، انتظار می‌رود رقابت بین سونی و مایکروسافت تا عرضه کنسول جدید کمرنگ‌تر شود اما تعطیلات سال ۲۰۲۰ یا حدودا دی ماه سال ۱۳۹۹ همان زمانی است که سوت آغاز نسل نهم خواهد خورد.

به نظر شما در نسل بعدی کدام کمپانی با کنسولش موفق‌تر ظاهر می‌شود؟ در همین نسل پلی استیشن 4 را بیشتر دوست داشتید یا ایکس باکس وان؟ دیدگاه‌های خودتان را حتما با ما به اشتراک بذارید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time