فناوری جدید برای نمایشگرهای جدید آیفون

گوشی های آینده آیفون به احتمال زیاد از نمایشگرهای LTPO بهره می برند که قابلیت نمایشگر همیشه روشن را در اختیار کاربران قرار می دهند.

اگر گزارشات منتشر شده جدید صحیح باشند، احتمال این موضوع وجود دارد که آیفون‌های آینده از نمایشگرهای LTPO (اکسید پلی کریستالین با دمای پایین) استفاده خواهند کرد. این تکنولوژی دارای یک بورد کم مصرف است و بسته به رنگ‌های مختلفی که از نمایشگر دریافت می‌کند، می‌تواند هر پیکسل را جداگانه خاموش می‌کند. به عنوان یادآوری بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که اپل سری 4 و سری 5 ساعت‌های هوشمند خود را با تکنولوژی LTPO عرضه کرده و ادعا می‌کند که باتری آنها می‌توانند تا 18 ساعت دوام بیارود و همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم سری 5 مجهز به AoD نیز می‌باشد.

انتظار می‌رود که در صورت استفاده از فناوری LTPO نمایشگرهای آیفون 15 درصد شارژ کمتری در مقایسه با LTPS (پلی سیلیکون با دمای پایین) مصرف کنند. LTPS فناوری است که اپل در حال حاضر در تعدادی از محصولات خود از آن استفاده می‌کند. باوجود آنکه آیفون 11، آیفون 11 پرو آیفون 11 پرو مکس با باتری‌های قابل توجهی ارائه شده‌اند، استفاده از تکنولوژی LTPO در آیفون‌های بعدی فراغ خاطر بیشتری برای کاربران این گوشی‌ها فراهم خواهد کرد.

غیر از اپل واچ سری 5، هیچ یک از محصولات دیگر کمپانی اپل دارای ویژگی نمایشگر همیشه روشن نیستند، اما به لطف کاربرد نمایشگرهای LTPO، نسل بعدی گوشی های آیفون نیز به زودی از این ویژگی برخوردار خواهند شد.

فناوری LTPO یا همان پلی کریستالین اکسید کم دما، در نسل بعدی گوشی های آیفون به کار گرفته خواهد شد. این فناوری موجب مصرف انرژی کمتری شده و می تواند پیکسل های نمایشگر را به طور جداگانه خاموش کند. اپل مدعی است که دستگاه های سری 4 و 5 مجهز به LTPO می توانند بیش از 18 ساعت شارژ نگه دارند، البته محصولات سری 5 از قابلیت نمایشگر همیشه روشن برخوردار هستند. 

با نظر به اینکه فناوری LTPO برای دو نسل در اپل واچ ها وجود داشته، می توان پیش بینی کرد که گوشی های آیفون 12 بالاخره با نمایشگرهای LTPO وارد بازار می شوند. طبق شایعات منتشر شده، این گوشی ها نخستین سری از دستگاه های اپل با قابلیت پشتیبانی از مودم های 5G خواهند بود. باید خاطر نشان کرد که هنوز زمان خاصی جهت عرضه LTPO برای آیفون ها تعیین نشده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time