سامسونگ و قابلیت اسکرین میرورینگ

قابلیت‌هایی مانند اسکرین میرورینگ (screen mirroring) این‌اندازه مهم شده که شرکتی مانند سامسونگ به‌دنبال انجام کارهایی در ثبت این زمینه است

این‌روزها با توجه به حجم بالای مصرف رسانه‌ها، حضور گسترده اسمارت TV ها در همه‌جا به‌هیج‌وجه جای تعجب ندارد. با این‌حال، سیستم‌های کنترل از راه دور این دستگاه‌ها هنوز تا رسیدن به نقطه‌ای که بتوانند با تپ‌ها و سوایپ‌های صفحات لمسی اسمارتفون‌ها رقابت کنند، فاصله زیادی دارند. به همین‌خاطر است که قابلیت‌هایی مانند اسکرین میرورینگ (screen mirroring) این‌اندازه مهم بوده و شرکتی مانند سامسونگ به‌دنبال انجام کارهایی در این زمینه است.

به‌گفته وب‌سایت LetsGoDigital، سامسونگ اخیرا پتنتی را با عنوان «Samsung Tap View» به ثبت رسانده که بسیار شبیه به قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد تا به‌راحتی نمایشگر اسمارتفون خود را بر یک تلویزیون هوشمند میرور یا تصویر کنید.

توانسته‌اند تا حد زیادی عمل میرورینگ را جامع تر کنند، ولی این نرم‌افزارها همچنان در تنظیمات وای‌فای یا لزوم ساین‌ این‌شدن به اکانت گوگل دارای مشکلاتی هستند. اما حالا به نظر می‌رسد که Tap View سامسونگ، کل این پروسه را به‌راحتی انجام خواهد داد.

البته برای اولین بار نیست که سامسونگ از NFC استفاده میکند. کمپانی سونی هم اخیرا از این فناوری در تلویزیون‌های هوشمند خود استفاده کرده است. به‌هرحال، Tap View می‌تواند یک گام روبه‌جلو در حوزه ارتباطات باشد و همه ما مشتاقیم ببینیم که این سرویس کی و کجا به مرحله اجرا درمی‌آید.اینکه این قابلیت قرار است به چه روشی کار کند، در حال‌حاضر به طور دقیق معلوم نیست؛ اما یک گزینه برای آن می‌تواند اتصال NFC باشد. فناوری NFC هم‌اکنون در بسیاری از دستگاه‌های بلوتوثی و پرداخت‌های پولی مورد استفاده می‌گیرد و به‌همین‌خاطر، به‌کارگیری آن در سیستم‌های اسکرین میرورینگ بسیار منطقی به نظر می‌رسد.

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time