افترافکت و اهمیت موشن گرافیک

با وجودی که تصاویر ساکن و غیرمتحرک مثل عکس و نقاشی، زیبایی خودشان را دارند، اما تصاویر متحرک و کارتونی جذابیت دیگری دارند.این هنر در حین زیبایی پول ساز هم هست!

حتما برایتان پیش آمده است که یک تبلیغ گرافیکی با تصاویر متحرک و صداگذاری جالب، توجه شما را به خود جلب می‌کند. به این تصاویر متحرکی که از کنار هم قرار دادن تصاویر غیرمتحرک ساخته شده موشن گرافیک می‌گویند.

اگر در زمینه تولید محتوای ویدیویی فعالیت داریدبرای شما از .اجبات است که  هنر موشن گرافیک را یاد بگیرید. چرا که جذاب‌ترین و موثرترین روش برای جذب مخاطب ۳ ثانیه‌ است؛ مخاطبی که در هجوم پست‌ها و مطالب بی‌شماری قرار دارد و بیشتر از ۳ ثانیه برای دیدن تبلیغات شما، وقت نمی‌گذارد. درنتیجه در کنار مهارت‌هایی که باتوجه به شغل‌تان به دست آوردید، با استفاده از رشته موشن گرافیک می‌توانید یک منبع درآمد خوب برای خود داشته باشید.

چرا موشن گرافیک؟

بازار تبلیغات امروز با قبل فرق زیادی کرده است. این یعنی کار از پیام‌های بازرگانی وسط فیلم سینمایی گذشته و شما باید به‌گونه‌ای سناریو را بچینید که مخاطب درحال مشغولیت به کار خود، با دیدن تبلیغات شما، لحظه‌ای دست از کار کشیده و به فکر فرو رود. نه اینکه وقتی یک ثانیه اول را دید، آن را ببندد. این یعنی تبلیغات مؤثر! با استفاده از موشن گرافیک شما می‌توانید فیلم‌های کوتاهی طراحی کنید که با استفاده از تصاویری از قبل ساخته شده به کمک نرم‌افزارهای دیگر در کنار هم قرار گرفته و به‌صورت کارتونی درآمده است. همچنین در ساخت برنامه‌های آموزشی، تیزرهای تبلیغاتی یا انیمیشن‌های کارتونی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید بدون آنکه نیاز به دوربین و بازیگر داشته باشید.

درواقع فقط کافی است با کمی خلاقیت تصاویر گرافیکی زیبایی بسازید و جلوه‌های جذاب و تصاویر خلاقانه در آن به کار ببرید. تاثیرگذاری ویدیوهای ساخته شده با استفاده از تکنیک‌های موشن گرافیک، بسیار بیشتر از تاثیرگذاری عکس‌‌ و پوستر با ویرایش حرفه‌ای است. ترکیب رنگ و تصویر و گرافیک به‌راحتی در حافظه کوتاه مدت ما ثبت می‌شود و از این طریق بسیار راحت می‌توان برند یا محصول را در ذهن مخاطب تثبیت کرد.

البته همه چیز به تبلیغات خلاصه نمی‌شود و از موشن گرافیک می‌توان در صنعت سینما، ساخت کلیپ‌های آموزشی، پلیرهای موسیقی و... نیز استفاده کرد.

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time