اپل در تلاش برای توسعه 6G

با اینکه فناوری 5G هنوز در آغاز راه است و در حالی که اپل نخستین گوشی های 5G خود را که در آن ها از مودم 5G که توسط شرکت کوالکام طراحی شده اند، استفاده شده است را اخیرا به بازار عرضه کرده است اما خبر رسیده که اپل روند توسعه نسل ششم اینترنت همراه را شروع کرده است.

هدف شبکه 6G ارائه سرعتی ۱۰۰ برابر 5G به کاربران است و دستیابی به این سرعت، نیازمند فناوری‌های جدید‌ می باشد.
مدیر ارشد بخش سخت افزارهای اپل پیشتر گفته بود که اولویت این شرکت توسعه مودم های سلولار برای کاهش وابستگی این شرکت به کوالکام است و حالا براساس منبع موثق، خبر میرسد که اپل به دنبال جذب مهندسانی برای تکمیل تیم توسعه اینترنت 6G است. آگهی استخدامی این شرکت مربوط به دفتر اپل در شرکتی است که در زمینه‌ی توسعه فناوری بی‌سیم و طراحی تراشه فعالیت می‌کند.
بر اساس خبری که از بلومبرگ منتشر شده است، به این اشاره دارد که اگرچه اپل در حال زمینه سازی برای توسعه 6G است اما کارهای زیادی در فناوری 5G برای محصولات خود پیش رو دارد تا از این فناوری که در آغاز راه خود قرار دارد، به طور کامل بهره بگیرد. بر این اساس شرکت اپل تا سال ۲۰۲۳ میلادی همکاری خود را با کوالکام قطع خواهد کرد و تراشه‌های ارتباطی 5G به کار رفته در تلفن‌های آیفون را خودش تولید خواهد کرد.
با وجود اینکه اپل و سایر رقبا سخت مشغول کار بر روی توسعه شبکه 6G را دارند اما ناظران این صنعت اعلام کرده اند که تا سال ۲۰۳۰ نمی‌توان منتظر شبکه 5G بود.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time