پیش‌بینی استیو وزنیاک از آینده اپل، و فیس‌بوک در سال 2075

همایش Silicon Valley Comic Con با موضوع «آینده بشریت: در سال 2075 کجا خواهیم بود؟» به تازگی برگزار شده است. استیو وزنیاک، یکی از بنیان‌گذاران اپل، از پایه‌گذاران این کنفرانس سه‌روزه است که نخستین دوره آن سال گذشته برگزار شد. 
وزنیاک در مصاحبه‌ای با USA Today گفت انتظار دارد کمپانی‌هایی نظیر اپل، گوگل و فیسبوک در 58 سال باقی‌مانده تا سال 2075 بزرگ‌تر و محبوب‌تر شوند.
 
‎وزنیاک پیش‌بینی کرده است تا سال 2075 شهرهای جدیدی در بیابان‌های کنونی ایجاد خواهد شد. طبق پیش‌بینی او، تا آن زمان مشکل مسکن مرتفع می‌شود و رفت‌وآمد مردم متحول خواهد شد. هوش مصنوعی همه‌جا حضور خواهد داشت و مردم بدون مراجعه به پزشک، از بیماری‌شان مطلع می‌شوند و نسخه دریافت می‌کنند. وزنیاک مریخ را مکان تشکیل صنایع بزرگ می‌داند و معتقد است ایالات متحده این سیاره را برای سکونت انسان آماده خواهد کرد. به گفته وی احتمال اینکه کسی بتواند با آیفون با موجودات فضایی سیاره دیگر صحبت کند چندان بالا نیست.
 
‎وزنیاک گفت: «اپل همچون آی‌بی‌ام (تاسیس‌شده در سال 1911) مدت زیادی به حیات ادامه خواهد داد. به درآمد اپل نگاه کنید (246.1 میلیارد دلار در پایان آخرین فصلی مالی این شرکت). این شرکت می‌تواند روی هر چیزی سرمایه‌گذاری کند. احمقانه است که این شرکت در سال 2075 وجود نداشته باشد. این موضوع در مورد گوگل و فیسبوک نیز صادق است.»
 
‎75000 تا 100000 نفر در رویداد کامیک کان شرکت می‌کنند؛ کنفرانسی که از 21 تا 23 آوریل برگزار می‌شود. این کنفرانس مهمان‌های ویژه‌ای چون ویلیام شتنر و جان کیوزک (بازیگر) و باز آلدرین (فضانورد) دارد. «سیلیکون ولی کامیک کان» در مرکز همایش سن خوزه برگزار خواهد شد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time