گجت های کوچک تعمیر نشدنی

ایرپادز سری اول که ساخت 2016 است و بسیاری از هدفون های مشابه به گجت های دورانداختی تبدیل شده اند.

اگر ایرپادز یا دیگر هدفون های وایرلس تعمیر نمی شوند و شما هم مجبورید یک محصول جدید بخرید، با قبلی ها چه باید کرد؟ در مورد ایرپادز فقط و فقط یک راه دارید.

تنها راه خلاص شدن از دست ایرپادز قدیمی، استفاده از خدمات ویژه خود شرکت اپل است. یعنی شما می توانید محصول را به سازنده برگردانید تا آنها تصمیم لازم را برای ادامه عمر دستگاه بگیرند. البته خریداران با این کار هیچ اعتبار یا امتیازی دریافت نمی کنند.

ایرپادز به قدری سفت و محکم چسبانده شده که به نظر نمی رسد حتی اپل هم بتواند آنها را تعمیر کند. اپل در مورد ایرپادز تعویضی 69 دلاری به رسانه ها پاسخ نمی دهد که آیا اینها نو هستند یا خیر. با این حال سیاست های بازیافت قطعات الکترونیکی و چرخه عمر ایرپادز را می توان در سایت این شرکت مشاهده کرد.

باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که اپل تنها متهم این داستان نیست، فقط پرفروش ترین محصول را دارد. دیگر سازندگان حتی برنامه ای برای بازیافت هدفون ها ندارند. بدتر اینکه هزاران مرکز بازیافت پسماند های الکترونیکی در آمریکا هم نمی دانند با ایربادهای وایرلس چه کنند.

باید به این نکته هم توجه کنیم که حضور هدفون های وایرلس در بازار فقط سابقه چند ساله دارد. با افزایش محبوبیت این گجت ها شاهد تشدید مشکل پسماند هم خواهیم بود. طی سه ماهه آخر سال 2018 بیش از 12.5 میلیون دستگاه هدفون وایرلس وارد بازار شدند که 60 درصد آنها متعلق به اپل بودند. به همین دلیل در این مقاله توجه ویژه ای به ایرپادز شده است. اپل با اختلاف زیاد، معروف ترین تولید کننده این نوع هدفون هاست و مسئولیت سنگینی را برای بازیافت آنها بر دوش دارد.

بازیافت، به ویژه برای آیفون ها، یکی از منابع اصلی محبوبیت اپل طی سال های اخیر بوده است. این شرکت مبلغ قابل توجهی را هزینه می کند تا توانایی بازیافت کامل آیفون ها را داشته باشد.

ساده ترین راهکار برای حل مشکل هدفون های وایرلس، استفاده از قطعات استاندارد برای ساخت آنهاست تا بتوان به راحتی آنها را تعویض کرد

 

(0 رای‌ها)

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time