مشخصات منحصر به فرد iOS13

اولین نسخه‌‌ی بتایiOS13 

نسخه‌ی جدید سیستم عامل iOS با نام iOS13 با خصوصیاتی از قبیل تم تاریک، آپدیت‌های بیشتر، یافتن برنامه‌های جدید، بهینه سازی عملکرد و بسیاری از ویژگی‌های دیگر در حال حاضر برای توسعه دهندگان در دسترس می‌باشد. در این مقاله سعی داریم به بارزترین ویژگی‌ها و آپدیت‌های اعمالی در این سیستن عامل بپردازیم.

اپل پس از پایان رویداد کنونی که در آن اپل نسخه‌های جدیدی برای iOS، macOS، watchOS و tvOS را معرفی کرد، اولین iOS13 بتا را برای توسعه دهندگان با اهداف تست فراهم کرده است.

تست بتا برای iOS13 چند ماه طول می‌کشد، زیرا اپل در راستای رفع اشکالات و بهبود ویژگی‌های جدید قدم بر‌می‌دارد. به روز رسانی‌ها و راه اندازی عمومی این نسخه بطور کامل در سپتامبر 2019 همراه با آیفون‌های جدید ارائه خواهد شد.

بهبود عملکرد

همانند سال گذشته در به روز رسانی iOS 12، اپل در سال جاری نیز تاکید زیادی بر بهبود عملکرد، به ویژه برای دستگاه‌های قدیمی تر داشته است. خوشبختانه این شرکت از مسائل و مشکلات بوجود آمده گذشته خود که با بیرون آمدن نسخه‌های جدیدiOS را به گوشی‌های آهسته تر تبدیل کرده است، بخوبی مطلع شده و در صدد حل آن‌ها قدم برداشته است. هرچند ما باید منتظر بمانیم تا iOS 13 راه خود را به جهان بفرستد تا بتوانیم مطمئن شویم که اپل بار دیگر موفق شده است.

iOS13، مانند iOS 12، دارای تعدادی برنامه برای بهینه سازی است که باعث کاهش اندازه و سایز دانلود برنامه‌ها، کاهش زمان راه اندازی و ایجاد FaceID سریعتر در دستگاه‌های فعال ویژگیFaceIDمی‌شود. اپل در این آپدیت وعده داده که چیزهایی مانند Face ID، سی درصد سریعتر باز شود و برنامه‌ها دو برابر سریعتر در iOS 13 عرضه خواهند شد.

تم حالت تاریک

احتمالا تنها تغییرات پیش بینی شده و بزرگترین تجدید نظر بصری اپل به iOS از زمان معرفی طراحی نرم افزار در iOS 7، iOS 13 سرانجام یک حالت تاریک و منظم در سراسر سیستم ارائه می‌دهد.

تمام برنامه‌های اول شخص اپل پشتیبانی می‌شوند، و حتی نوتیفیکیشن‌ها رنگ‌های تیره رنگ جدیدی را به همراه دارند.

یادآور‌ها

اپل به طور کامل در iOS13، برنامه‌های یادآوری‌ها را به روز رسانی می‌کند، گزینه‌های جدید "Today"، "Scheduled"، "Flagged" و "All" را برای مرتب سازی وظایف خود و همچنین یک ظاهر بصری کاملا جدید اضافه می‌کند. اپل همچنین یکپارچه سازی AI بزرگ را به شما هدیه می‌کند - شما می‌توانید تایپ کنید و یادآور‌ها به طور خودکار زمانی که می‌خواهید یادآوری شوید را پیشنهاد می‌کنند. یادآورها در این نسخه‌ برای انجام کلیه تعمیرات اساسی ای که برای برنامه‌ها مفید تر است و پیام‌هایی در حال حاضر ارائه عکس‌های پروفایل و استیکر‌های  Animoji / Memoji پیشنهاد می‌کنند به روز رسانی شده‌اند. همچنین تعداد زیادی از اکسسوریMemoji وجود دارد. اپلیکیشن Siri دارای صدای جدید و طبیعی‌تر است و میانبرهای آن در حال حاضر به طور خودکار پیشنهادی را ارائه می‌دهد تا آن را راحت تر و شخصی سازی شده تر از همیشه داشته باشد.

به روز رسانی  APPLEایمیل، یادداشت‌ها و  SAFARI

اپل همچنین برخی از برنامه‌های اصلی خود را بر روی iOS13 تثبیت کرده است.AppleMail برای فرمت دسکتاپ جدید تنظیم شده است.Safari در حال تنظیم ترجیحات در هر وب سایت است و یادداشت‌ها با یک گالری جدید برای مشاهده همه یادداشت‌های شما در یک زمان ارائه شده اند. در این آپدیت یادداشت‌ها(Note) یک نمایش گالری و نقاشی جدید دارند، ویرایش متن بهتر از همیشه با حرکات جدید برای پیمایش در متون، انتخاب متن و غیره داده شده است.

آپدیت نقشه‌های  APPLE

اپل به طور کامل اپل نقشه‌ها را با iOS13 بازنویسی می‌کند. شرکت می‌گوید که تصاویر این نرم افزار از سطح زمین بازسازی شده است، با اطلاعات نقشه جامع تر و حالت جدید که اساسا نمای خیابانی است. نقشه جدید در شهرهای و ایالت‌های انتخاب شده برای شروع و در سراسر ایالات متحده تا پایان سال 2019 و بین المللی در سال 2020 در دسترس خواهد بود.

نقشه‌های به روز شده، پوشش جاده ای وسیع تر، داده‌های کمک کننده به عابر پیاده جدید، آدرس‌های دقیق تر و زمین‌های دقیق تر را به ارمغان می‌آورد.  اپل در iOS13 یک ویژگی جدید از ویژگی‌های خیابانی به نام "LookAround" اضافه کرده است که به شما اجازه می‌دهد تصویر خیابان در یک شهر را ببینید. برنامهMapsهمچنین مجموعه‌هایی را برای به اشتراک گذاری رستوران‌های مورد علاقه یا مقصد سفر با دوستان و بخش مورد علاقه برای هدایت کردن به مقصد‌های مکرر به در این نسخه از سیستم عامل ارائه داده است.

حریم خصوصی

همانطور که برای Apple انتظار می‌رود، حریم خصوصی بخش بزرگی از اعلامیه‌ها است: در حال حاضر، شما می‌توانید که داده‌های موقعیت مکانی خود را"فقط یک بار" برای یک برنامه انتخاب کنید و از پرسش دائم محل سکونت خود زمانی که شما از آن استفاده می‌کنیدجلوگیری کنید. کمپانی اپل در این نسخه نتظیمات ورودی حریم خصوصی جدید با قابلیت منحصربفرد اپل را طراحی کرده است که به شما اجازه می‌دهد تا از وبسایت‌ها و برنامه‌ها از طریق اپل خود وارد شوید.

اپل همچنین قابلیت جدیدی با نام «ورود به سیستم با اپل» را راه اندازی کرده است که برای برنامه نویسان و برنامه‌های کاربردی برای توسعه دهندگان امکان پذیر است. کاربران قادر خواهند بود به شناسه چهره (Face ID)وارد شوند و یک حساب کاربری جدید برای سرویس ایجاد کنند بدون اینکه هرگونه اطلاعات شخصی را آشکار کنند.

عکسهای پروفایلiMessage

iOSدر حال گرفتن عکس‌های پروفایل و استایل در WhatsApp و Facebook Messenger است و نام‌هایی را نشان می‌دهد که کاربران را قادر می‌سازد نام و عکس خود را با سایر کاربران برای پیام‌ها به اشتراک بگذارند. و البته، شما می‌توانید از Memoji خود به عنوان یک تصویر پروفایل نیز استفاده کنید. به این ترتیب، اپل همچنین گزینه‌های بیشتری برای سفارشی سازی Memoji اضافه می‌کند. این بسته‌های برچسب همچنین به عنوان سفارشی در برنامه‌هایی مانند ایمیل و حتی برنامه‌های شخص ثالث مانند WeChat قابل استفاده هستند.

 

ابزار جدید ویرایش عکس و ویدئو

اپل یک برنامه ویرایش جدید به iOS13 برای عکس‌ها - و برای اولین بار، فیلم‌ها اضافه کرده است. شما قادر به ویرایش درخشندگی، برجسته سازی، سایه، کنتراست، اشباع، تعادل رنگ سفید، وضوح، و کاهش نویز در محتوای خود خواهید بود. به ویژه برای ویدیوها، شما در نهایت قادر خواهید بود آنها را به طور مستقیم بر روی گوشی چرخانید. برنامه‌های عکس و تصاویر مورد آپدیت قرار گرفته تا عکس‌های بهتر و بیشتری از لحظات مختلف در طول سال را با سازمان‌دهی هوشمندتر و اصلاحاتی بیشتر و همینطور ابزار بهبود ویرایش برای کاربران به ثبت برساند. گزینه ای جدید برای کشیدن بر روی صفحه وجود دارد و اکنون می‌توانید تنظیمات نورپردازی پرتره را در برنامه دوربین درست کنید. شما همچنین می‌توانید نور را به فاصله نزدیک تر یا دورتر حرکت دهید تا عکس‌های خود را همانگونه که مدنظر دارید تنظیم کنید.

کشیدن صفحه‌کلید جدید

در حالی که اپل برای سال‌ها پشتیبانی از صفحه کلید‌های شخص ثالث را در iOS ارائه می‌دهد، آن را با پیش فرض خود با یک ویژگی جدید به روز رسانی کرده است: یک فانکشن کشیدن که برای هر کسی که  SwiftKey،Swype یا Gboardرا در طول سال‌ها استفاده کرده است آشنا است، که اپل  آن را صفحه کلید "QuickPath" نامیده است. این یک ارتقاء بزرگ نیست، اما خوشحالیم که اپل در نهایت با آن روبرو شد.

آخرین ویرایش در جمعه, 10 آبان 1398 20:16
(0 رای‌ها)

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time