مودم 5G اختصاصی اپل در چه آیفونی ارایه خواهد شد؟

مدتهاست می دانیم که اپل در حال توسعه مودم 5G است و حالا گزارشی جدید به استفاده از این مودم در آیفون های ۲۰۲۲ اشاره می کند.

در اوایل سال جاری میلادی شرکت اپل بخش مودم اینتل را خریداری کرد. این خرید در راستای تولید یکی دیگر از سخت افزارهای موردنیاز اپل صورت گرفت. این شرکت به دنبال تولید مودم 5G انحصاری خود است تا دیگر برای این قطعه نیازمند تولیدکننده دیگری نباشد. اپل هنوز در اول راه قرار دارد و مودم 5G آن تا قبل از سال 2022 درون گوشی های هوشمند آن مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.شرکت کوالکام وظیفه تامین مودم های موردنیاز اپل را بر عهده دارد. سال آینده آیفون های اپل به مودم 5G مجهز می شوند. کوالکام و اپل در سال های گذشته با یکدیگر مشکل حقوقی داشتند؛ با این حال توانستند به توافق برسند و کوالکام بار دیگر وظیفه تامین قطعات موردنیاز محصولات اپل را بر عهده گرفت. با وجود این توافق، اطلاعات جدید به حضور مودم 5G اپل در آیفون 2022 اشاره می کند.

بنا به خبرگزاری Fast Company، اپل برنامه دارد که تا زمان معرفی آیفون های سال ۲۰۲۲، مراحل توسعه و آزمایش و دریافت مجوز لازم برای مودم های ۵G اختصاصی خود را به پایان برساند.

این خبرگزاری که ادعا میکند از برنامه های داخلی اپل آگاه است، گفته است: انجام آزمایشات سخت و دشوار و دریافت مجوزهای لازم چیزی است که بعد از فرآیند طراحی و توسعه صورت میپذیرد و اپل میخواهد تمام این مراحل را در دوسال به پایان برساند؛ بنابراین اپل کار سختی را در پیش رو خواهد داشت.

گفته میشود که بزرگترین دشواری پیش روی اپل، انجام تست بهینه سازی شبکه است. به منظور اینکه مودم ۵G با شبکه های بی سیم سایر اپراتورها مغایرت نداشته باشد، اپل باید این تست های سخت و دشوار را پشت سر بگذراند. علاوه بر این، تست ها باید با استانداردهای جهانی انطباق داشته باشند و همچنین مودم باید تأییدیه FCC را نیز دریافت کند.

با توجه به دشواری های ذکر شده، منبع خبرگزاری Fast Company معتقد است که سال ۲۰۲۳ زمان معقول تری برای اپل است تا مودم های ۵G اختصاصی خود را با چیپست های خود یکپارچه کند.

اپل به منظور تسریع فرآیند توسعه ی مودم های ۵G خود، در طی توافقی با کمپانی اینتل در ماه ژوئن، بخش زیادی از کسب و کار توسعه مودم گوشی های اینتل را خریداری کرد. یکی از منابع به این موضوع اشاره کرده بود که اپل میخواهد چیپست اختصاصی مجهز به ۵G خود را در برخی از محصولات خود در سال ۲۰۲۱ استفاده کند، اما سایر منابعِ خبری به بازه زمانی بین سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۵ اشاره کرده اند.

مودم ۵G اختصاصی | همچنین گفته میشود که اپل از مودم های ۵G ساخت کوالکام در آیفون های سال ۲۰۲۰ خود استفاده خواهد کرد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time